Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі

Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі

Назва:
Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Сербін МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 343.98
Розслідування злочинів,
вчинених у місцях позбавлення волі
Спеціальність 12.00.09 – кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі кримінального процесу Запорізького юридичного інституту Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
Весельський Віктор Казимирович,
Київський національний університет
внутрішніх справ, начальник кафедри криміналістики
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
Лукашевич Віталій Григорович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”,
перший проректор
доктор юридичних наук, професор,
заслужений юрист України
Іщенко Андрій Володимирович,
Київський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри криміналістики
Провідна установа Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра криміналістики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “27” жовтня 2006 року о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.007.01 у Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, Київ, Солом’янська пл., 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ за адресою: 03035, Київ-35, Солом’янська пл., 1.
Автореферат розісланий “25“ вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Один із напрямів сучасного формування й розвитку правової держави пов’язується з удосконаленням різних галузей права та відповідного законодавства у сферах боротьби зі злочинністю, забезпечення відповідальності осіб, які вчинили злочин, досягнення цілей покарання щодо засуджених до позбавлення волі.
Політика держави у сфері виконання кримінального покарання визначає цілі, принципи, стратегію, основні напрями, форми та методи діяльності із забезпечення виконання покарання, виправлення засуджених, попередження вчинення ними нових злочинів. Цілі та принципи політики в цій галузі як складової частини політики у сфері боротьби зі злочинністю, ґрунтуються на вироблених міжнародним співтовариством положеннях про поводження із засудженими, відповідних міжнародних нормативно-правових актах, досягненнях сучасної науки.
На сьогодні загальна чисельність спецконтингенту в 180 установах кримінально-виконавчої системи України складає близько 188 тисяч осіб. Правове регулювання виконання покарань у вигляді позбавлення волі та практика діяльності виправних установ призначені забезпечити вирішення завдань, сформульованих у Кримінально-виконавчому кодексі України. Одним із них є профілактика вчинення нових злочинів засудженими. Успішному втіленню цієї тези в життя підпорядкована повсякденна робота адміністрації місць позбавлення волі щодо зміцнення режиму та виховного впливу на засуджених. Однак, через низку певних обставин у виправних колоніях (надалі – ВК) трапляються не поодинокі факти вчинення злочинів. Так, упродовж останніх п’яти років в України щорічно порушувалося в середньому 330 кримінальних справ щодо засуджених до позбавлення волі.
Практика показує, що для підтримання й зміцнення правопорядку в місцях позбавлення волі, у випадках вчинення засудженими злочинів велике значення мають не лише кінцеві результати розслідування, але й пов’язані з їх досягненням результати окремих процесуальних дій, котрі забезпечують своєчасність та обґрунтованість порушення кримінальної справи, швидке встановлення за допомогою доказів особи, яка вчинила злочин, ужиття необхідних заходів для її ізоляції від інших засуджених, негайність виявлення та усунення причин та умов, що сприяли вчиненню злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розслідування злочинів, вчинених у місцях позбавлення волі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок