Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Людський фактор підвищення інноваційного потенціалу підприємств в ринкових умовах

Людський фактор підвищення інноваційного потенціалу підприємств в ринкових умовах

Назва:
Людський фактор підвищення інноваційного потенціалу підприємств в ринкових умовах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія наук України
Інститут демографії та соціальних досліджень
Кір’ян Валерій Андрійович
УДК 331.108
Людський фактор підвищення інноваційного
потенціалу підприємств в ринкових умовах
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці, соціальна
економіка та політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України
Науковий керівник:
доктор економічних наук, професор Дмитренко Геннадій Анатолійович, Центральний Інститут післядипломної педагогічної освіти Міністерства освіти та науки України, завідувач кафедрою економіки та управління персоналом.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Грішнова Олена Антонівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри теоретичної та прикладної економіки;
кандидат економічних наук Близнюк Вікторія Валеріївна, Інститут економічного прогнозування Національної академії наук України, завідувач відділом соціально-економічних умов праці.
Провідна установа:
Інститут регіональних досліджень Національної академії наук України, відділ регіональної соціально-економічної політики і територіального управління, м. Львів.
Захист відбудеться 03.07. 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.247.01 Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за адресою: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий 01.06.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Полякова С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема ефективності промислового комплексу, підвищення його конкурентоспроможності на світовому ринку обумовлена низькою здатністю підприємств до здійснення інновацій, що завжди було слабкою ланкою нашої економіки. Про це свідчить і екскурс у наше недалеке минуле, коли екстенсивний шлях розвитку намагалися безуспішно змінити на інтенсивний.
Однак всі спроби перейти від екстенсивного до інтенсивного шляху розвитку економіки в рамках соціалістичного способу виробництва, а також в ринкових умовах сьогодення, виявилися невдалими з різних причин, головною з яких, на погляд автора, є технократичний підхід до управління, коли людина стає придатком науково-технічного прогресу. Саме цей підхід зумовив ігнорування первинності людського фактора в інтенсифікації виробництва як на стадії створення зовнішніх умов для успішного функціонування підприємств, так і на стадії формування внутрішнього механізму використання науково-технічного прогресу (інновацій) у конкретних досягненнях.
Проблемам підвищення ефективності виробництва шляхом його інтенсифікації з використанням досягнень науково-технічного прогресу в 1990-ті роки, напередодні розпаду планової економіки, були присвячені праці радянських дослідників, які, проте, мали більш пізнавальний, ніж результуючий характер.
Зміни загальної економічної ситуації в Україні, пов'язані з переходом економіки до ринкових відносин, привели до появи нових підходів до інтенсифікації виробництва та збуту продукції й реалізації послуг. З'явилося багато публікацій, у яких йшлося про інновації як такі, а також ключову роль інвестиційного забезпечення інноваційних процесів. Це питання розглядається у працях Л.Безчасного, А.Гальчинського, В.Геєця, О.Гриньова, В.Дрозденко, Н.Краснокутської, Ю.Морозова, О.Невелєва, М.Підмогильного, А.Пригожина, Є.Уткіна, М.Хучека, В.Федоренко, Н.Чухрай, Є.Якушева та ін.
В останні роки вітчизняні вчені почали приділяти велику увагу безпосередньо інноваційному потенціалу. Так, у роботах В.Верби, А.Гречан, О.Гриньова, С.Ілляшенко, Н.Краснокутської, В.Новикової, О.Олексюк, І.Рєпіної, О.Федоніна, Н.Чухрай та ін. розглядаються питання оцінки інноваційного потенціалу на рівні окремих господарських суб'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Людський фактор підвищення інноваційного потенціалу підприємств в ринкових умовах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок