Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ І ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТЕХНІКИ (НА ПРИКЛАДІ ШАХТНИХ СКРЕБКОВИХ КОНВЕЙЄРІВ)

ДОСЛІДЖЕННЯ І ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТЕХНІКИ (НА ПРИКЛАДІ ШАХТНИХ СКРЕБКОВИХ КОНВЕЙЄРІВ)

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ І ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТЕХНІКИ (НА ПРИКЛАДІ ШАХТНИХ СКРЕБКОВИХ КОНВЕЙЄРІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 622.647.1 : 338.009.02
Іванова Ольга Анатоліївна
ДОСЛІДЖЕННЯ І ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТЕХНІКИ
(НА ПРИКЛАДІ ШАХТНИХ СКРЕБКОВИХ
КОНВЕЙЄРІВ)
Спеціальність 08.07.01 - економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків, 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємства Харківського гуманітарного інституту «Народна українська академія» Міністерства освіти України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Пєліхов Євген Федорович, Харківський гуманітарний інститут "Народна українська академія", професор кафедри економіки
підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Клочко Василь Степанович, Українська інженерно- педагогічна академія, зав. кафедрою економіки підприємства та менеджменту
кандидат економічних наук, доцент Соколова Людмила Василівна, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, професор кафедри економіки і менеджменту
Провідна установа - Харківський державний економічний університет, Міністерство освіти України, м.Харків.
Захист відбудеться « 12 » березня 1999 року о 13-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.050.02 у Харківському державному політехнічному університеті за адресою: 310002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного політехнічного університету за адресою: 310002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий « 23 » _листопада__ 1998 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах розвитку ринкових відносин, інтеграції промисловості до світового господарства особливо важливою є проблема конкурентоспроможності (КС) виготовляємої вітчизняними підприємствами продукції. До недавніх пір КС продукції розглядалась лише з точки зору зовнішньоекономічної діяльності з метою забезпечення високої якості експортуємої продукції. На сучасному етапі економічного розвитку необхідне визначення КС продукції як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Не зважаючи на наявність розроблених колишнім Всесоюзним науково-дослідним інститутом стандартизації (ВНДІС, м. Москва) та окремими вченими методів оцінки КС, вони в економічній практиці використовуються недостатньо, містять лише загальні методичні підходи, в недостатній мірі враховують специфіку конкретної техніки. Із спеціальної літератури відомо, що для товарів широкого споживання і промислової продукції конкурентоспроможність виявляється зіставленням ціни та якості товарів. В той же час для засобів виробництва КС значною мірою пов’язана із властивістю економічності техніки. Встановлення системи показників та критеріїв оцінювання рівня конкурентоспроможності техніки, виявлення складових, впливаючих на цей рівень, та визначення місця економічної складової у їх переліку, дослідження технічних і економічних чинників конкурентоспроможності - потреба економічної дійсності. В зв’язку з цим актуальні подальші розробки у напрямку удосконалення методології та методів оцінки конкурентоспроможності техніки виходячи з властивостей її економічності та ефективності.
Теоретичні концепції різних напрямків проблеми оцінки рівня економічності та конкурентоздатності продукції знайшли відображення в наукових роботах вітчизняних та зарубіжних авторів. Ця проблема є об’єктом вивчення, з одного боку, вчених-економістів, які спеціалізуються в галузі оцінки економічності та економічної ефективності нової техніки: Л.В. Барташова, Л.І. Гамрат-Курека, І.П. Житної, Є.П. Житного, А.П. Ковальова, Р.М. Колєгаєва,
Є.К. Смирницького, О.Г. Туровця, А.І. Яковлєва та інш., а з другого боку - проблема конкурентоспроможності товару є об’єктом вивчення маркетологів: В.Г. Герасимчука, В.Є. Демидова, П.С. Зав’ялова, Г.Дж. Болта, М. Портера, Є. Діхтля, Х. Хершгена та інш. Методологія та методи оцінки технічного рівня та якості продукції, як притаманних конкурентоспроможній продукції властивостей, розглянуті в працях окремих вчених (Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ І ОЦІНКА ЕКОНОМІЧНОЇ СКЛАДОВОЇ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ТЕХНІКИ (НА ПРИКЛАДІ ШАХТНИХ СКРЕБКОВИХ КОНВЕЙЄРІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок