Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інтеграція вітчизняного культурно- історичного досвіду в сучасну українську державотворчу концепцію (соціально-філософський аналіз)

Інтеграція вітчизняного культурно- історичного досвіду в сучасну українську державотворчу концепцію (соціально-філософський аналіз)

Назва:
Інтеграція вітчизняного культурно- історичного досвіду в сучасну українську державотворчу концепцію (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
45,28 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
Національної академії наук україни
КРАВЧЕНКО Петро Анатолійович
УДК 130.2: 321.01: 008.009
Інтеграція вітчизняного культурно-
історичного досвіду в сучасну українську
державотворчу концепцію
(соціально-філософський аналіз)
Спеціальність 09.00.03 — соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ — 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, у відділі соціальної філософії
Науковий консультант доктор філософських наук, професор
Мокляк Микола Миколайович,
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Андрущенко Віктор Петрович,
Інститут вищої освіти АПН України,
директор
доктор філософських наук, професор
Новіков Борис Володимирович,
Національний технічний університет України (КПІ),
завідувач кафедри філософії, декан факультету соціології
доктор філософських наук, професор
Розова Тамара Вікторівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа Центр гуманітарної освіти НАН України,
кафедра філософії (м. Київ)
Захист відбудеться “21” грудня 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .161.02 в Інституті філософії імені Г.С. Сковороди НАН України (Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, кандидат філософських наук Л.А. Ситниченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження процесу національного державотворення безпосередньо зумовлене потребами практики, насамперед формуванням в Україні громадянського суспільства й необхідністю побудови правової, демократичної, соціальної держави, виховання людини-патріота, громадянина. Цей стратегічний курс зафіксовано історичним вибором українського народу 1991 року. Незалежність, демократія, свобода... Як не просто їх утвердити в життя без збочень, суб’єктивних нашарувань, без порушення одвічних національних і загальнолюдських гуманістичних цінностей.
Україна стала на шлях реформ, для здійснення яких потрібні інноваційні ідеї, інтелект, розум, воля, цілеспрямованість, терпіння, згуртованість, злагода, патріотизм.
Обґрунтування ідеології реформ розгортається в різних напрямках. Одна група вчених переконана, що провідні ідеї українського національного державотворення ХХI сторіччя можуть сформуватися лише на базі західних цінностей. Друга — не менш однозначно обстоює ідею ефективності східних пріоритетів, особливо орієнтацій на Росію. Не заперечуючи значущості висновків жодної з них, ми все ж обґрунтовуємо іншу точку зору: і західні, і східні орієнтації можуть бути для України ефективними лише за однієї умови: якщо їхні провідні ідеї реалізуються на міцному підґрунті української культурно-історичної традиції, узгоджуються з власною державобудівничою тенденцією. Узгодження інтересів, соціально-політична злагода і духовна єдність на ґрунті національної ідеї, успішне здійснення перетворень і стабільність суспільного розвитку потребують осягнення першоджерел нашого національного єства і повернення до них. Крок у майбутнє має бути виваженим, упевненим, мудрим, з урахуванням досвіду західних і східних культур, а глибинні його засади, на думку автора, повинні базуватися на вітчизняному культурно-історичному досвіді, загальнолюдських гуманістичних цінностях, наукових надбаннях у галузі соціально-гуманітарних дисциплін. Визначення місця і ролі кожного із зазначених джерел у державобудівничому процесі є завданням виняткової актуальності. Щодо культурно-історичного досвіду, то, як відомо, у період існування УРСР він не лише обмежувався, принижувався й спрощувався, а й частково переслідувався, таврувався як “націоналістичний”, “ворожий соціалістичному і комуністичному будівництву”, залишаючись при цьому невідомим пересічному українцеві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: Інтеграція вітчизняного культурно- історичного досвіду в сучасну українську державотворчу концепцію (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок