Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНОЗБЕРІГАЮЧИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЛОБНОЇ ПАЗУХИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНОЗБЕРІГАЮЧИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЛОБНОЇ ПАЗУХИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНОЗБЕРІГАЮЧИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЛОБНОЇ ПАЗУХИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ОТОЛАРИНГОЛОГІЇ ім. проф. О.С. Коломійченка
СКОРОБАГАТИЙ ВАДИМ ВАДИМОВИЧ
УДК 616.216.22 – 008; 616.216.2 – 089.85
ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНОЗБЕРІГАЮЧИХ
ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ
В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
ЛОБНОЇ ПАЗУХИ
(14.01.19. – оториноларингологія)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Запорізькому державному медичному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук
професор Березнюк Володимир Васильович,
завідувач кафедри оториноларингології
Дніпропетровської державної медичної академії
Офіційні опоненти доктор медичних наук
професор Безшапочний Сергій Борисович,
завідувач кафедри оториноларингології
Полтавської медичної стоматологічної академії
доктор медичних наук
професор Гарюк Григорій Іванович,
завідувач кафедри оториноларингології
Харьковської медичної академії післядипломної освіти
Провідна установа
Національний медичний університет ім. акад.
О.О. Богомольця, кафедра оториноларингології,
МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “_23 “ листопада 2001 р о 13 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.611.01 інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України (03057, м. Київ, вул. Зоологічна,3)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту отоларингології ім. проф. О.С. Коломійченка АМН України
Автореферат розісланий “ 28 “ вересня 2001 р
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук А.І. РОЗКЛАДКА
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження.
Запальні захворювання лобної пазухи є однією з найактуальніших проблем ринології. Актуальність вивчення проблеми лікування гострого і хронічного фронтиту обумовлена не тільки високим рівнем поширеності цих захворювань, але й тією обставиною, що вони можуть бути причиною тяжких орбітальних і внутрішньочерепних ускладнень, кількість яких останнім часом не зменшується, а має тенденцію до збільшення. (С.З. Пискунов и соавт., 1995).
Разом з тим, незважаючи на розробки щадливих методик хірургічного лікування хворих з даною патологією з урахуванням досліджень W.Messerklinger (1960), багато питань залишаються невирішеними. Одним з основних є питання відновлення фізіологічних процесів у пазусі і стійкого функціонування природного лобно-носового каналу.
Доведено, що рух слизу в навколоносових пазухах, в тому числі і лобних, та його евакуація є активним процесом, і забезпечується завдяки нормальній роботі війчастого епітелію слизової оболонки – мукоциліарному транспорту (Т.М. Янборисов, 1996; С.Б. Безшапочний і співавт., 1998 та ін.). Отже, для досягнення позитивного результату хірургічного лікування хворих на фронтит необхідне створення оптимальних умов для своєчасної і повноцінної евакуації патологічного виділення, зокрема з лобної пазухи. В останнє десятиріччя більшість ринохірургів віддають перевагу функціональнощадливому принципу хірургічного лікування хворих із запальними захворюваннями лобних пазух. А підхід для його реалізації може здійснюватися як екстраназальним, так і ендоназальним шляхом.
Перспективним є ендоназальний з використанням оптичної ендоскопічної техніки (О.В. Дюмін і співавт., 1998; Ю.В. Мітін і співавт., 1998; А.С.Лопатин, 1998; М.Е. Wigand, 1990; H. Stammberger, 1991 та ін.).
Разом з тим, такі хірургічні втручання технічно складні і іноді ризиковані в плані виникнення ускладнень (Н.В. Мишенькин, 1997; W. Maier, R. Zaszig, 1998). Тому вдосконалення альтернативних екстраназальних функціональнозберігаючих варіантів хірургічних операцій є обгрунтованим (А.Г. Волков, 1982, 2000; С.З. Ямпольский, 1997 та ін.).
Складовою частиною функціональнозберігаючого принципу хірургічного лікування є засоби загального впливу на організм у поєднанні з місцевими лікувальними заходами, тобто лікування повинно бути комплексним. Одним із засобів підвищення ефективності хірургічного лікування запальних захворювань лобних пазух є також пошук нових ефективних медикаментозних препаратів для місцевого застосування, які мають багатокомпонентну дію і бактерицидні імуноад?ювантні та антиоксидантні властивості (Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНАЛЬНОЗБЕРІГАЮЧИХ ХІРУРГІЧНИХ ВТРУЧАНЬ В КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ЗАПАЛЬНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ЛОБНОЇ ПАЗУХИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок