Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІКРОСКОПІЧНА ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ТА КІНЕТИКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПОЛЯРНИХ МОЛЕКУЛ

МІКРОСКОПІЧНА ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ТА КІНЕТИКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПОЛЯРНИХ МОЛЕКУЛ

Назва:
МІКРОСКОПІЧНА ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ТА КІНЕТИКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПОЛЯРНИХ МОЛЕКУЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СІЖУК АНДРІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 533.1, 533.7, 519.9
МІКРОСКОПІЧНА ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ТА КІНЕТИКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПОЛЯРНИХ МОЛЕКУЛ
Спеціальність 01.04.02 – теоретична фізика
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
КИЇВ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Єжов Станіслав Миколайович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, завідувач кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Мальнєв Вадим Миколайович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, професор кафедри квантової теорії поля
і доктор фізико-математичних наук, професор
Герасименко Віктор Іванович, Інститут математики
НАН України, провідний науковий співробітник відділу
математичних методів в статистичній механіці.
Провідна установа: Інститут теоретичної фізики НАН України, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “__23___” травня_ 2006 р. о 1430 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.08 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, м. Київ, просп. Академіка Глушкова, 2, корп. 1, фізичний факультет, ауд. 500.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “_13” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.001.08
кандидат фізико-математичних наук О. С. Свечнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Більше століття тому Больцманом вперше було записане кінетичне рівняння, що носить тепер його ім'я. З того часу проведено величезну кількість теоретичних досліджень нерівноважних процесів у розріджених системах, що описуються за допомогою рівняння Больцмана. Обчислення кінетичних коефіцієнтів, в основі якого лежить визначення певної моделі взаємодії частинок середовища, є безпосереднім завданням кінетичної теорії. Однак роль кінетичної теорії цим не вичерпується. Формулюючи математичний апарат для розрахунку коефіцієнтів переносу і релаксації, кінетична теорія, що розвинута, наприклад, для розріджених газів, дозволяє встановити границі застосування нерівноважної термодинаміки у випадку довільних фізичних середовищ. Наприклад для слабко розрідженого одноатомного газу (довжина вільного пробігу набагато менша за характерний розмір задачі) добре розвинуті методи розв’язування кінетичного рівняння Больцмана (метод Чепмена-Енскога, метод Греда), які стали базою для обгрунтування як класичної форми нерівноважної термодинаміки , так і різних її узагальнень.
В останні десятиліття у зв'язку з розвитком кінетичної теорії молекулярних газів виник і розвивається підхід, оснований на узагальненому кінетичному рівнянні Больцмана. У цьому рівнянні звичайний больцманівський інтеграл модифікований таким чином, щоб описувати систему частинок, у якій при зіткненнях енергія розподіляється не тільки між поступальними ступенями вільності, але й обертальними. На основі такого підходу записується система газодинамічних рівнянь, вирази для потоку ентропії тощо.
Незважаючи на велику кількість робіт у даній області, отримані результати мають феноменологічний характер, а різні модифікації рівняння Больцмана, в залежності від моделі системи, свідчать про неуніверсальність і недостатню розвиненість теорії. Використання моделей, які більш адекватно і разом з тим простіше описують кінетичні процеси у молекулярному газі, є актуальною проблемою, яка має як чисто теоретичне значення, так і є важливою для пояснення експериментальних спостережень в багатьох нерівноважних системах.
У випадку квантової системи молекул ефективні перерізи передачі обертальної енергії мають фундаментальне значення в таких теоріях, як термодифузія в багатоатомних газах, релаксація в ударній хвилі, дисперсія ультразвуку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІКРОСКОПІЧНА ДИНАМІЧНА ТЕОРІЯ ТА КІНЕТИКА МОДЕЛЬНОЇ СИСТЕМИ НЕПОЛЯРНИХ МОЛЕКУЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок