Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації

Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації

Назва:
Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний Університет ім. В.Н. Каразіна
Галієв Ернест Едуардович
УДК 330.111.66
Грошово-кредитні механізми структурного
розвитку економіки в умовах ринкової
трансформації
08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Яременко Олег Леонідович,
головний консультант апарату Ради Національного банку України, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Українська академія банківської справи Національного банку України, м. Суми,
проректор з підготовки наукових кадрів.
кандидат економічних наук
Кричевська Тетяна Олександрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, м. Київ,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії, м. Одеса.
Захист відбудеться “16” червня 2003 р. о 17 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд. 5-67.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного універсітету за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, 8 поверх, Центральна наукова бібліотека.
Автореферат розісланий “14” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Соболєв


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Протягом першого десятиріччя ринкової трансформації в Україні сталися значні зміни структури суспільного виробництва. Однак, досягнуті темпи структурних перетворень явно не відповідають тим змінам в устрої господарської системи, які пов'язані з роздержавленням і приватизацією економіки. Тому існує потреба в системному осмисленні структурних компонентів соціально-економічного розвитку в умовах ринкових реформ.
Багато які країни з перехідною економікою зіткнулися з цілим рядом несподіваних соціально-економічних феноменів, що мають структурне походження: низька еластичність національної пропозиції, надзвичайно високий рівень застійного безробіття, дуже значна і швидко зростаюча диференціація прибутків. Ці особливості обмежують набір інструментів державного регулювання перехідної економіки, істотно знижують його результативність і ставлять під питання прийнятність концептуальних основ цього регулювання, прийнятих у країнах заходу, для нестабільного монетарного середовища перехідної економіки. Тому існує нагальна теоретична та практична потреба в цілісному осмисленні передумов і механізмів впливу грошово-кредитних чинників на структурний розвиток перехідних економік.
Ступень наукової розробки проблеми. У вивчення та розробку певних сторін проблем взаємодії монетарних і структурних аспектів у рамках трансформаційної економіки істотний внесок зробили такі сучасні українські вчені і практики, як С. Галуза, А. Гальчинський, В. Геєць, Б. Губський, А. Гриценко, А. Дзюблюк, А. Колосов, Б. Кваснюк, В. Міщенко, І. Лукінов, В. Соболев, Р. Тіркало, А. Чухно, В. Шевчук, О. Яременко, а також російські дослідники Л. Абалкін, А. Бузгалін, С. Глазьєв, А. Ілларіонов, Ю. Ольсевич, А. Радигин, В. Радаєв та ін.
Значний інтерес під час розробки окремих питань монетарно-структурної проблематики представляють роботи таких західних вчених, як Дж. М. Кейнс, М. Алле, Е. Дж. Долан, Р. Дорнбуш, К. Кембелл, Ф. Мішкін, Р. Манделл, Дж. Сакс, П. Самуельсон, Л. Свенссон, С. Фішер, М. Фрідмен, Дж. Харріс, Р.Ф. Харрод, Д. Хікс. У цих дослідженнях були сформульовані важливі загальноекономічні положення, що характеризують передумови і природу взаємозв'язку фундаментальних економічних процесів. Сьогодні в світовій економічній науці розроблена глибока система критеріїв і механізмів монетарної політики держави, яка націлена на досягнення довгострокового і стабільного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Грошово-кредитні механізми структурного розвитку економіки в умовах ринкової трансформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок