Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕВТЕКТИЧНИХ ПОКРИТТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЇХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ

ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕВТЕКТИЧНИХ ПОКРИТТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЇХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕВТЕКТИЧНИХ ПОКРИТТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЇХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Джамаль Ібрагім Мансур
УДК 621.891
ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
ЕВТЕКТИЧНИХ ПОКРИТТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЇХ
МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ
Спеціальність
05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Кіндрачук Мирослав Васильович
Національний авіаційний університет,
завідувач кафедри машинознавства
Офіційні опоненти: лауреат Державної премії України,
доктор технічних наук, професор
Тихонович Вадим Іванович
Фізико-технологічний інститут металів і
сплавів НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат технічних наук
Моляр Олександр Григорович
Інститут металофізики НАН України
ім. Г.В. Курдюмова, старший науковий співробітник
Захист відбудеться " 6 " березня 2008р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.06 у Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, м. Київ-680, проспект Космонавта Комарова, 1, ауд. 1.334.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ-680, проспект Космонавта Комарова, 1
Автореферат розіслано " 2 " лютого 2008р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, канд.техн.наук, доц. О.Ю. Корчук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Швидкий розвиток техніки, що визначається ефективністю розробок якісно нових машин і технологій, дозволяє істотно підвищити продуктивність праці у всіх галузях виробництва. У зв'язку з цим особливого значення набувають проблеми надійності та довговічності машин і механізмів, ощадливого використання матеріалів, енергетичних і трудових ресурсів. Їх вирішення визначається надійністю захисту робочих поверхонь деталей машин і вузлів від різних видів контактного руйнування. Одержання на поверхні виробів покриттів з різними функціональними властивостями економічно обґрунтовано вирішенням ряду технологічних проблем. Особлива увага приділяється захисним евтектичним покриттям. Однак механізми утворення, фізико-механічні процеси, що відбуваються при контактній взаємодії, й експлуатаційні властивості евтектичних покриттів вивчено не достатньо.
Проблеми підвищення якості й ефективності машинобудівних матеріалів, надійності та довговічності деталей машин і інструменту останнім часом доводиться вирішувати в умовах всебічної економії гостродефіцитних легувальних компонентів – нікелю, молібдену, ніобію, ванадію і т.ін. Актуальними завданнями сучасного трибологічного матеріалознавства є створення економнолегованих матеріалів, що мають підвищені фізико-механічні й експлуатаційні властивості і придатні для стійких та надійних технологій їх нанесення. Одним з найбільш перспективних напрямів вирішення зазначених завдань є розроблення метастабільних покриттів, що самоорганізуються під час експлуатації, та зміцнювальних технологій, якими можна створювати метастабільні стани для керування їх властивостями.
Це можуть бути евтектичні сплави металів зі сполуками, якими можна свідомо керувати через створення різних ступенів відхилення від термодинамічної рівноваги. Особливостями евтектичної реакції кристалізації є: обмежена взаємна розчинність у твердому стані фаз, що утворюють евтектику, не відбувається хімічної взаємодії на межі фаз й утворення структур з регулярним чергуванням фаз. Під впливом зовнішніх факторів такі сплави і покриття на їхній основі здатні переходити в нерівноважні стани, у яких структура і фазовий склад можуть бути більш оптимальними для формування необхідних експлуатаційних властивостей. Особливо результативним стає такий підхід в умовах дії зовнішніх факторів, що виникають у процесі експлуатації, зокрема, під час тертя. Як результат виникає відповідна реакція на зовнішню дію, що приводить до самоорганізації структури і формування оптимальних властивостей.
У зв'язку з цим, цю роботу присвячено науковому пошуку можливостей керування триботехнічними властивостями евтектичних покриттів на основі заліза шляхом створення і використання їх метастабільних станів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТРИБОТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ЕВТЕКТИЧНИХ ПОКРИТТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ ЇХ МЕТАСТАБІЛЬНИХ СТАНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок