Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ТА ЇЇ ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ ДЕМОНСТРАТИВНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК

ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ТА ЇЇ ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ ДЕМОНСТРАТИВНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК

Назва:
ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ТА ЇЇ ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ ДЕМОНСТРАТИВНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ПОТТЕР ГАРРІ ЗАХ
 
УДК 616.69-008.1-06:616.89-008.444.2-085.851
ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ТА ЇЇ ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ ДЕМОНСТРАТИВНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК
19.00.04. - медична психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кришталь Валентин Валентинович, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, кафедра сексології та медичної психології, завідувач кафедри
 
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Марута Наталія Олександрівна, Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України, завідуюча відділом неврозів і пограничних станів.
доктор медичних наук, професор Сонник Григорій Трохимович,
ВДНЗ “Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, кафедра психіатрії, наркології та медичної психології, професор кафедри.
Провідна організація: Національний медичний університет імені акад.
О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра психіатрії, м. Київ.
 
Захист відбудеться 25.04.2006 р. о _13_________ год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради К64.609.03 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, М. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, М. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий 23.03.2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат психологічних наук, доцент Н.К.Агішева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розробка та впровадження у клінічну практику ефективних методів діагностики та корекції подружньої дезадаптації при розладі особистості являє собою актуальну та водночас складну проблему медичної психології та сексології. Складність її пов’язана з різноманітністю причин подружньої дезадаптації, поліморфністю її проявів, та головне, з тим, що у ґенезі подружньої дезадаптації ледве не визначальне значення мають особливості особистості кожного з подружжя та їх сполучення у подружній парі. А та обставина, що подружня дезадаптація є однією з найчастіших причин розпаду сім’ї, придає цій проблемі і соціальне звучання.
Порушення сексуального здоров’я у жінок з демонстративним розладом особистості вивчали В.Я.Семке [1988], В.В.Кришталь [1988, 1999], Б.В.Михайлов[1999, 2003], Н.О.Марута [2000], О.К. Напрєєнко [2003], R. Crooks, K. Baur (2005) та інші. У публікаціях присвячених цієї аномалії особистості, однозначно признається той факт, що вона, як правило, супроводжується розладом сексуальної функції (за даними В.Я.Семке [1988] – становить 87,4% випадків); розладами сексуальної поведінки (за даними R. Stoller [1977] – становить 84, 3 % випадків); неспроможністю встановлювати й піддержувати гармонійні подружні відносини (за даними J. Money, M. Lamacz [1989] – у 88, 2% випадків). На феноменологічному рівні прояви психічної та сексуальної неадекватності у жінок з демонстративним розладом особистості вивчені досить ретельно, однак до цього часу не здійснено всебічний аналіз сексуальних розладів у таких хворих, не вивчено выдповідність статево-рольової та сексуальної поведінки у шлюбі, динаміку подружньої адаптації відносно індивідуального психосексуального онтогенезу кожного з подружжя. Не розкриті у зв’язку з цим причини та механізми формування, не описано клінічний перебіг і прояви подружньої дезадаптації у парі, де жінка страждає на демонстративний розлад особистості, а отже, не розроблені відповідні критерії діагностики і ефективні методи корекції при даній патології. Усе вище сказане визначає актуальність дослідження розглядуваної проблеми й обумовлює необхідність її розв’язання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОДРУЖНЯ ДЕЗАДАПТАЦІЯ ТА ЇЇ ПСИХОТЕРАПІЯ ПРИ ДЕМОНСТРАТИВНОМУ РОЗЛАДІ ОСОБИСТОСТІ У ЖІНОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок