Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Соціальне партнерство як ФАКТОР політичної ТА соціальної стабільності в Україні

Соціальне партнерство як ФАКТОР політичної ТА соціальної стабільності в Україні

Назва:
Соціальне партнерство як ФАКТОР політичної ТА соціальної стабільності в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,52 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 323.3.38
ЛЯШЕНКО
Тетяна Михайлівна
Соціальне партнерство як ФАКТОР політичної ТА соціальної стабільності в Україні
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути і процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Пахарєв Анатолій Дмитрович, старший науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Щедрова Галина Петрівна, завідувач кафедрою політології Східноукраїнського державного університету
кандидат політичних наук
Безверхий Валентин Борисович, консультант-експерт Служби безпеки України
Провідна організація: Українська Академія державного управління при
Президентові України, кафедра політології
Захист відбудеться “12” січня 1999 року о “14” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.181.01 по захисту дисертацій в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України за адресою: 252011, м.Київ, вул.Кутузова, 8, зал засідань вченої ради (к.202).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (вул.Кутузова, 8, кім.218).
Автореферат розіслано “13” листопада 1998 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук Ю.А.Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Перехід від авторитарного командно-адміністративного режиму до демократичної держави, яка засновується на пріоритетах якнайширшої реалізації політичних та економічних прав і свобод громадян, виявився далеко не таким простим, як на це можна було сподіватись від початку.
Украй складні завдання відтворення системи демократичних політико-економічних відносин, формування механізмів узгодження суспільних інтересів, що спроможні гарантувати еволюційний розвиток держави, запобігати масштабним внутрішнім потрясінням і забезпечувати соціальний мир, визначають актуальність даного дослідження.
Сьогодні вже аксіоматичним є твердження, що індустріальна та постіндустріальна демократія неможливі без "соціалізації" держави, надання їй функцій соціального регулятора - так званого welfare state. Можна констатувати, що сучасні демократичні країни, з певною часовою різницею, проте всі без винятку прийшли до необхідності інституалізації механізмів забезпечення соціального миру. Подібна політика утверджувалась у вигляді різних форм, моделей відповідно до умов та потреб кожного суспільства, отримавши загальне визначення політики соціального партнерства.
Для сучасної України саме тільки подолання економічного відставання від високорозвинених держав Європи та світу не може бути самоціллю. Без побудови цілісної системи соціального співробітництва інформаційно-технологічний розвиток невідворотно обернеться соціальною, а відтак і політичною нестабільністю. Тим складнішим є уникнути подібної небезпеки у країні, де протягом десятиліть орієнтиром суспільного розвитку вважалась класова боротьба. Тому беззастережним вбачається визначення соціальної політики як "складової частини ідеології державного будівництва, яка націлена на забезпечення прав і свобод людини, інтеграцію суспільства навколо національної ідеї, відтворення соціальних цінностей, соціальне партнерство, розвиток демократичних інститутів самоврядування" Про Основні напрями соціальної політики на 1997-2000 роки: Указ Президента України від 18 жовтня 1997 року, № 1166/97 // Урядовий кур’єр. – 1997. – 19 жовт. – п.I.1..
Разом з тим особливістю соціально-економічної кризи в Україні є парадоксальна ситуація, за якої більше половини населення охоплено різними видами соціальної допомоги. З іншого боку, велетенські потреби соціального сектору не дозволяють якісно зменшити податковий тиск на підприємства без ризику посилити соціальну напругу у таких масштабах, що можуть становити серйозну загрозу для держави та розвитку демократичних інституцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Соціальне партнерство як ФАКТОР політичної ТА соціальної стабільності в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок