Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ТРАНСПОРТУ

ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ТРАНСПОРТУ

Назва:
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ТРАНСПОРТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,02 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Рожок Олена Анатоліївна
УДК 519.21:621.86
ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ЕФЕКТИВНОСТІ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ
ПІДПРИЄМСТВАМИ ТРАНСПОРТУ
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі менеджменту організацій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник
доктор фізико-математичних наук, професор
Железняк Олег Олександрович,
професор кафедри менеджменту організацій Національного авіаційного університету МОН України
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Кадієвський Володимир Андрійович,
завідувач кафедри економічної кібернетики Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України
доктор економічних наук, професор
Чубукова Ольга Юріївна,
завідувач кафедри економічної кібернетики Київського національного університету технологій та дизайну МОН України
Провідна установа: Інститут економіки та прогнозування НАН України, відділ моделювання економічного розвитку.
Захист відбудеться 27.10.2006 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д .062.02 в Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корпус 2, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1
Автореферат розісланий 21.09. 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат економічних наук В.Матвєєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ефективність діяльності підприємства на ринку товарів і послуг визначається рівнем обґрунтованості прийнятих управлінських рішень. Аналіз, прогнозування та оптимізація внутрішніх і зовнішніх процесів потребують розробки адекватних економіко-матема-тичних моделей. Економічна обґрунтованість управлінських рішень підвищує їх ефективність та виступає основою для раціонального використання наявних ресурсів і покращення якості виробленої продукції та наданих послуг.
Ринкові перетворення в українській економіці виявили малу ефективність використання ресурсів у виробничому процесі. Підтвердженням цього є те, що в Україні підприємства на одиницю виготовленої продукції витрачають в (2?3) рази більше ресурсів, ніж у розвинених країнах. До такої затратної економіки приводить не лише факт використання у виробництві застарілих технологій і обладнання, а і помилкові економічно необґрунтовані управлінські рішення, які стосуються тактики і стратегії реформування підприємств.
У зв'язку, з цим актуальною задачею сьогодення є економіко-математичне обґрунтування ефективності управлінських рішень, розв'язання якої сприяє зниженню сумарних витрат ресурсів та підвищенню конкурентноздатності підприємства. Рівень обґрунтованості управлінського рішення залежить від поєднання розробленої теорії (запропонованої економічної моделі) і статистичних даних про явища чи процеси, які спостерігаються в економічній системі. Створення економіко-математичних моделей полягає у виділенні головних факторів, якими визначається еволюція досліджуваного явища і нехтуванням малоістотними, що не мають вирішального значення для розв'язку поставленої проблеми.
Формалізація основних закономірностей економічних об'єктів дозволяє передбачати майбутні зміни їх стану під впливом внутрішніх та зовнішніх чинників, а одержаний кількісний прогноз після здійснення оптимізації стає основою для прийняття та реалізації ефективних управлінських рішень.
В різні часи значний вклад в теорію і практику економіко-математичного моделювання внесли В.Парето, Л.Вальрас, Д.Хікс, Р.Солоу, В.Леонтьєв, Е.Слуцький, Л.Канторович, В.Новожилов, Н.Мойсеєв та інші. Однак пошук ефективного управління розвитком підприємства у сучасних ринкових умовах потребує використання удосконалених нелінійних та динамічних економіко-математичних моделей, що мають свої регіональні та галузеві властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-МАТЕМАТИЧНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ РІШЕНЬ В УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВАМИ ТРАНСПОРТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок