Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТКАНИННИЙ ГЕМОСТАЗ У СОБАК І ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЗЕЙ НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ

ТКАНИННИЙ ГЕМОСТАЗ У СОБАК І ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЗЕЙ НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ

Назва:
ТКАНИННИЙ ГЕМОСТАЗ У СОБАК І ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЗЕЙ НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,50 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЯРЕМЧУК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 619:616-001.4:636.2/.7
ТКАНИННИЙ ГЕМОСТАЗ У СОБАК І ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЗЕЙ
НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ
16.00.05 – ветеринарна хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Біла Церква – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Білоцерківському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник доктор ветеринарних наук, професор
Рубленко Михайло Васильович,
Білоцерківський державний аграрний університет, кафедра хірургії
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Петренко Олег Федосійович,
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри хірургії ім. І.О. Поваженка
кандидат ветеринарних наук, доцент
Мисак Андрій Романович,
Львівська національна академія ветеринарної
медицини ім. С.З. Ґжицького,
кафедра хірургії
Провідна установа – Державний агроекологічний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра акушерства, терапії і хірургії, м. Житомир
Захист дисертації відбудеться “27” квітня 2006 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.02 при Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою: 09111, м. Біла Церква, вул. Ставищанська, 126; навчальний корпус №8, ауд. №1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету за адресою: м. Біла Церква, Соборна площа, 8/1.
Автореферат розісланий “22” березня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доцент ______________________Чорнозуб М.П.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значна поширеність травматизму як серед сільськогосподарських, так і дрібних домашніх тварин (Рубленко М.В., Ільніцький М.Г., 1995; Панько І.С., 1998; Авраменко Т.О., 2001; Борисевич В.Б. зі співавт, 2002; Петренко О.Ф., 2002) зумовлює подальші дослідження щодо питань лікування ран та хірургічної інфекції.
Питанням патогенезу та лікування ран у тварин було присвячено ряд класичних робіт (Макаров А.С., 1956; Мастыко Г.С., 1960; Плахотин М.В., 1961), які визначили клінічно видові особливості ранового процесу у тварин. У ряді робіт (Борисевич В.Б. и др., 1975; Іздепський В.Й., 1993; Рубленко М.В., 2000; Ільніцький М.Г., 2002) було розглянуто патогенетичну роль сполучної тканини, систем медіаторів запалення, імунологічної реактивності та ендотоксикозу при рановому процесі та хірургічній інфекції у тварин.
В останні роки у ветеринарній хірургії певна увага дослідників надається стану системи гемостазу (Семенов Б.С., Вощевоз А.Т., 1990; Рубленко М.В., 1997; Іздепський В., Кулинич С., 2002; Ермолаев В.А., 2004; Ханєєв В.В., 2005). Однак, при цьому її стан вивчався в плазмі крові, тоді як первинна активація гемостазу відбувається на рівні мікроциркуляторного русла, безпосередньо у травмованих тканинах.
Більшість сучасних методів дослідження перебігу ранового процесу не завжди адаптовані до тварин і здебільшого відображають лише окремі його патогенетичні ланцюги. Це зумовлює необхідність постійного пошуку нових об’єктивних методів контролю за перебігом ранового процесу, одним із яких може бути метод гемостазологічного аналізу ранових біоптатів.
Істотне місце у лікуванні ран належить засобам для місцевого лікування. Однак, переважна більшість з них володіє лише антимікробною дією. У зв’язку з цим, для лікування хірургічної інфекції у тварин були запропоновані препарати комплексної дії – димексид (Хомин Н.М., 1994; Саєвич В.І. та ін., 2001), ізатизон (Іздепський В.Й. та ін., 1997) та мазь на гідрофільній основі “Левомеколь” (Ханєєв В.В., 2004), механізми яких на рівні мікроциркуляторного русла залишилися невизначеними.
Таким чином, зважаючи на значну поширеність ран та їх ускладнення хірургічною інфекцією, існує необхідність розробки об’єктивних методів діагностики перебігу ранового процесу у тварин різних видів та патогенетичне обґрунтування засобів для місцевого лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТКАНИННИЙ ГЕМОСТАЗ У СОБАК І ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ ПРИ ЛІКУВАННІ ГНІЙНИХ РАН ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ МАЗЕЙ НА ГІДРОФІЛЬНІЙ ОСНОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок