Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНИХ ВАД ПІДЛІТКІВ 15-17 РОКІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНИХ ВАД ПІДЛІТКІВ 15-17 РОКІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНИХ ВАД ПІДЛІТКІВ 15-17 РОКІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,68 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ
Мерзлікіна Ольга Анатоліївна
УДК: 796.3.372.36+616.988.23
КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНИХ ВАД ПІДЛІТКІВ 15-17 РОКІВ
З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ
ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання
різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Львів - 2002
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Куц Олександр Сергійович,
Львівський державний інститут фізичної культури, завідувач кафедри теорії і методики фізичного виховання.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, професор
Мурза Віталій Петрович,
Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна” (м. Київ), завідувач кафедри фізичної реабілітації;
доктор психологічних наук, професор
Вісковатова Тетяна Павлівна,
Одеський Національний університет імені І.І. Мечнікова,
Інститут післядипломної освіти, професор кафедри клінічної
психології.
Провідна установа - Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, кафедра теорії і методики фізичного виховання та спорту, Міністерство освіти і науки України, м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 5 липня 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .829.01 Львівського державного інституту фізичної культури за адресою: 79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Львівського державного інституту фізичної культури (79000, м. Львів, вул. Костюшка, 11).
Автореферат розіслано 3 червня 2002 року
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради О.М. Вацеба
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність наших досліджень визначена тим, що проблема дитячого церебрального паралічу (ДЦП) є недостатньо вивченою в дитячій неврології та в фізичній реабілітації. Це зумовлено значним поширенням ДЦП, складністю, високим відсотком інвалідності, а також труднощами у лікуванні та реабілітації дітей з такою багатошаровою патологією (Л.О. Бадалян, Л.Т. Журба, О.В. Тимонина, 1988; С.К. Евтушенко, 1994; Н.А. Мякишева, 2000; О.А. Томенко, 2000).
Згідно державної статистики Міністерства охорони здоров'я в Україні перше місце серед дітей-інвалідів посідають діти з ураженнями нервової системи (41,9а серед нозологічних форм переважає ДЦП, частота якого коливається від 1,6 до 4,2 випадків на 1000 народжених дітей. Кожного року в Україні реєструється близько 3000 діагнозів ДЦП, які поставлені вперше у житті. На обліку в Україні з цим діагнозом понад 25 тисяч дітей.
Характерною ознакою ДЦП є рухові порушення, дефект яких, у першу чергу, відзначається патологією м'язового тонусу, здатністю утримувати статичну та динамічну стійкості у різних положеннях, виконувати довільні рухи, необхідні для самообслуговування і активної життєдіяльності (Е.Е. Аржанникова, И.П. Белова, 1986; А.Д. Бурыгина, 1992; Т.П. Висковатова, 2000).
Фізичне виховання підлітків з церебральним паралічем повинно сприяти підвищенню рівня їх підготовки до трудової діяльності, формуванню навичок правильного виконання основних рухів, поліпшенню фізичного стану здоров'я.
Вади фізичного розвитку дитини, як вважають дослідники (Ю.И. Висковатов, 1998; В.А. Романенко, 1999; В.С. Дмитриев, 1993; В.П. Мурза, 2001), зумовлені порушеннями функцій опорно-рухового апарату. Доведено, що при частковій або повній втраті рухливості у підлітків, перш за все, сповільнюється процес оволодіння руховими вміннями і навичками, порушуються функції рівноваги, швидкості й точності .
Для вирішення корекційно-виховних і оздоровчих завдань, передусім, необхідно збільшити рухову активність підлітків з церебральним паралічем, розширюючи зміст і форми усієї системи фізичного виховання підлітків: у школі уроки фізичної культури, позакласні й позашкільні заняття з фізичної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ ФІЗИЧНИХ ВАД ПІДЛІТКІВ 15-17 РОКІВ З ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок