Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ДИСКУРС ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ДИСКУРС ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

Назва:
ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ДИСКУРС ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,52 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СКРИПНИК Антоніна Володимирівна
УДК 811.133.1:81’42
ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ДИСКУРС
ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор
Соломарська Олена Олександрівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, професор кафедри французької філології
Офіційні опоненти: доктор фіолологічних наук, професор
Кагановська Олена Марківна,
Київський національний лінгвістичний університет,
завідувач кафедри французької філології
кандидат філологічних наук, доцент
Стародубцева Олена Анатоліївна,
Український інститут лінгвістики та менеджменту,
доцент кафедри прикладної лінгвістики
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія
Федьковича Міністерства освіти і науки України,
кафедра французької мови
Захист дисертації відбудеться “27” жовтня 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.11 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 14).
 
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська 58, к. 10).
Автореферат розісланий “27” вересня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д. філол.наук Смущинська І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Термін “дискурс” є одним із складних наукових понять, яке включає не лише лінгвістичні складові, але й екстралінгвістичні, які є однаково необхідними для вивчення та аналізу тексту
Аналіз дискурсу може здійснюватися з позицій психолінгвістики (В.В. Красних), прагмалінгвістики (Т.А. ван Дейк, М.Л.Макаров), когнітивної лінгвістики (Л.В.Барба, О.В.Анопіна, Е.В.Будассі), лінгвокультурології (А.Сікурел, В.І.Карасик, О.О.Попова).
Типологія дискурсів розробляється як вітчизняними, так і зарубіжними лінгвістами. Досліджуються аргументативний (А.Д.Белова), політичний (Т.А. ван Дейк, Р.Водак, О.С.Фоменко), рекламний (Дж.Кук, Дж.Ліч, О.С.Іванова), юридичний (Т.А.Скуратівська) дискурси. Художній дискурс також був предметом уваги сучасних та зарубіжних лінгвістів. Його проблематикою займаються такі вчені як В.Б.Бурбело, О.М.Кагановська, І.В.Смущинська, О.О.Соломарська, О.А.Стародубцева, С.Р.Авраменко, Л.О.Ісаєва, М.Я.Димарський, Н.В.Кулібіна, В.П.Руднєв, В.І.Тюпа, Дж.Серль, З.Я.Тураєва, М.М.Шанський та ін.
Водночас існує великий інтерес до проблем когнітивної лінгвістики, оскільки розв’язання багатьох лінгвістичних завдань не може сьогодні обійтися без моделювання когнітивних процесів, що лежать в основі побудови та розуміння мовленнєвих актів.
Різновидом художнього дискурсу є дискурс поетичний, який неодноразово потрапляв до центру уваги лінгвістів. Так досліджувалася комутативна тактика поетичного дискурсу (Ю.О.Сорокін), його наративна та поетична функції (П.Рікер), особливості “чоловічого” та “жіночого” поетичного дискурсу (М.В.Зав’ялова). Разом з тим лінгвокогнітивний аналіз поетичного дискурсу надає також інші широкі можливості для дослідження. Однак, ще не повною мірою досліджені складні концептуальні структури, які актуалізуються у поетичному дискурсі. Подальше вивчення когнітивних аспектів поетичного дискурсу вважається нам своєчасним та необхідним, оскільки це дозволяє досліднику виявити на структурному рівні за допомогою фреймів основні параметри поетичного дискурсу, і, найголовніше, об’єктивніше представити мовну та концептуальну картину світу, що представлені у поетичній творчості конкретного майстра слова.
Актуальність дослідження зумовлюється його спрямованістю на вивчення різних типів дискурсів у лінгвокогнітивному, лінгвокультурологічному та прагматичному аспектах; відсутністю у сучасній лінгвістичній літературі комплексного підходу до фреймового аналізу середньовічного поетичного тексту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФРАНЦУЗЬКИЙ ПОЕТИЧНИЙ ДИСКУРС ЕПОХИ СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок