Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНЦЕСІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНЦЕСІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНЦЕСІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,82 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Бахуринська Марія Михайлівна
УДК 349.41
ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНЦЕСІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ
ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ
спеціальність 12.00.06 – земельне право; аграрне право;
екологічне право; природоресурсне право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі трудового, земельного та екологічного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
Балюк Галина Іванівна
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри трудового, земельного та
екологічного права
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових
наук України
Шульга Михайло Васильович
Національна юридична академія
України імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри екологічного права,
директор Інституту підвищення
кваліфікації Національної юридичної
академії України імені Ярослава
Мудрого
 
кандидат юридичних наук, доцент
Гуревський Володимир Климентійович
Одеська національна юридична академія,
кандидат юридичних наук, доцент
кафедри аграрного, земельного і
екологічного права.
Захист відбудеться 23.04. 2008 року о __13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка ( МСП - 01601, м. Київ, вул. Володимирська, 60, в ауд. 253).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01017, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий 22.03. 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф. Боднар Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних соціально-економічних умовах розвитку України концесійні механізми використання об’єктів державної та комунальної власності є необхідною умовою для реалізації окремих функцій держави через залучення приватного капіталу. Невід’ємною частиною об’єкта концесійних правовідносин є земельна ділянка, яка визначена Конституцією України особливо цінним національним багатством Українського народу. Поряд із цим, вітчизняним концесійним законодавством фактично не враховується надзвичайна цінність та специфіка земельної ділянки як основного національного багатства України, а місце земельної ділянки в концесійних правовідносинах залишається недостатньо дослідженим.
Так, у чинному законодавстві України, земельно-правовій доктрині та у правозастосовчій практиці немає єдиного підходу до розуміння правового режиму земельних ділянок при здійсненні концесійної діяльності. В цілому правове регулювання концесійного землекористування є недосконалим та внутрішньо суперечливим, що значно ускладнює реалізацію на практиці концесійних механізмів використання об’єктів державної та комунальної власності через невизначеність правового режиму земельної ділянки, порядку її надання та форми закріплення за концесіонером.
Необхідність і важливість дослідження правовідносин концесійного землекористування для правової доктрини й юридичної практики обумовлені також тим, що їх правове регулювання має відбуватися виключно відповідно до Конституції України Відомості Верховної Ради України. – 1996. – №30. – Ст. 14. та законів України, які визначають особливо цінним об’єктом земельну ділянку, а також відповідно до вимог її раціонального та безпечного використання.
Обрана тема дисертаційного дослідження спрямована на виявлення правової природи концесії як форми використання земельної ділянки державної та комунальної власності при здійсненні концесійної діяльності. На думку автора дослідження, розкриття обраної теми створить підґрунтя для подальшої розробки теоретичних основ концесійного землекористування в Україні як самостійної форми використання земельної ділянки, а в практичному аспекті – сприятиме вдосконаленню правового регулювання земельних відносин у сфері здійснення концесійної діяльності, а також створить передумови для впровадження в концесійне законодавство земельно-правових норм з метою підвищення ефективності концесійної діяльності з одночасним забезпеченням дотримання землеохоронних вимог чинного законодавства України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВІ ЗАСАДИ КОНЦЕСІЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ ЗА ЗАКОНОДАВСТВОМ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок