Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,59 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. К.Д.УШИНСЬКОГО
ДЖЕЛІЛОВА ЛІЛІЯ РЕФІКІВНА
УДК 159.923: 159.955
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ
ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
 
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогічної освіти і освіти АПН України, м. Київ
Науковий керівник - доктор психологічних наук, професор
Побірченко Неонілла Антонівна,
Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих АПНУ,
декан соціально-гуманітарного факультету
завідувач відділу профорієнтації і психології
професійного розвитку.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Пов'якель Надія Іванівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П.
Драгоманова,
завідувач кафедри практичної психології;
кандидат психологічних наук, доцент
Массанов Анатолій Вікторович
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім.
К.Д.Ушинського, доцент кафедри педагогічної та вікової
психології.
Захист відбудеться «13» червня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.053.03. у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конференц-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий «12» травня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Кузнєцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В останні десятиріччя у вищій освіті відбувається суттєва трансформація змісту і форм підготовки фахівців педагогічної галузі до професійної діяльності. Це, відповідно, генерує особистісні зміни й оптимізує професіоналізацію навчально-професійних настанов майбутніх вчителів.
У педагогічній та віковій психології професіоналізація досліджується як чинник актуалізації особистісного потенціалу студентів та самореалізації творчого інтелекту педагогів. Домінуючим виміром якості цих процесів виступають рівні сформованості їх професійного мислення. Сучасна психологічна наука відрізняється серйозними розробками, що розглядають аспекти професіоналізації майбутніх вчителів і, зокрема, набуття ними професійної компетентності та індивідуального мислення.
Загальнопсихологічні та методологічні аспекти мислення досліджували у своїх роботах А.В.Брушлінський, Л.С.Виготський, В.В.Давидов, Г.С.Костюк, С.Д.Максименко, О.М.Матюшкін, Н.І.Пов’якель, С.Л.Рубінштейн, С.М.Симоненко, О.В.Скрипченко, О.К.Тихомиров, А.В.Фурман, Дж.Брунер, Ж.Піаже та інші вітчизняні та зарубіжні дослідники; роль і місце професійного мислення вчителя у структурі педагогічної діяльності, його вплив на особистість педагога розкрито Ю.Н.Кулюткіним, О.М.Леонтьєвим, А.К.Марковою, Л.М.Мітіною, В.О.Сластьоніним, О.С.Цокур; суттєві аспекти формування та розвитку педагогічної майстерності, професійних умінь розглядали у своїх працях
Л.К.Велитченко, І.А.Зязюн, В.О.Моляко, О.К.Осипова, В.А.Семиченко та ін; проблемі формування та розвитку предметного мислення вчителя присвячено спеціальні дослідження педагогів та психологів Г.О.Балла, Ю.К.Бабанського,
Д.Брунера, П.Я.Гальперіна, З.І.Калмикової, В.А.Крутецького, І.Я.Лернера, Н.А.Побірченко, М.М.Скаткіна, Л.М.Фрідмана та ін.
У центрі уваги значної частини психолого-педагогічних досліджень поставлено проблеми, пов'язані з виявленням закономірностей і умов розвитку розумової діяльності фахівців, у тому числі й майбутніх вчителів, як істотної передумови для подальшої успішної професійної діяльності. Найактуальніше ці питання звучать в аспекті розвитку інтелектуально-творчого потенціалу вчителів початкової школи, професійна діяльність яких відрізняється своєрідністю та специфічністю, адже відбувається у динамічних, неоднозначних та поліфункціональних ситуаціях, що вимагають для їх вирішення гнучкого, інтенсивного, концептуально багатого професійного мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОГО МИСЛЕННЯ У МАЙБУТНІХ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок