Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЛЕКСИКА ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ АНГЛОМОВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ТЕКСТУ

ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЛЕКСИКА ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ АНГЛОМОВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ТЕКСТУ

Назва:
ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЛЕКСИКА ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ АНГЛОМОВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,83 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РИБАЧОК СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 821.111:81’42:001.4:33:808.51
ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЛЕКСИКА ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ АНГЛОМОВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ТЕКСТУ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Запоріжжя – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі іноземних мов для гуманітарних факультетів Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : доктор філологічних наук, професор
КУСЬКО КАТЕРИНА ЯКІВНА,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
професор кафедри іноземних мов
для гуманітарних факультетів
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗАЦНИЙ ЮРІЙ АНТОНОВИЧ,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри теорії та практики перекладу

кандидат філологічних наук, доцент
АНДРЕЙЧУК НАДІЯ ІВАНІВНА,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри прикладної лінгвістики
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра граматики та історії англійської мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “16” квітня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.02 Запорізького національного університету (69063 м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корпус 2, ауд. 230).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063 м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66.
Автореферат розіслано “15” березня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І.Кучеренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Загальна спрямованість сучасного мовознавства на дослідження комунікативних і когнітивних засад мовленнєвої діяльності, на вивчення функціональної сторони семіотичних одиниць, на дослідження фактів мови та їх реалізації в мовленні передбачає розгляд термінологічної лексики під кутом зору науково-практичної та професійної діяльності людини, однієї із форм реалізації якої є текст.
Стійка тенденція до вивчення тексту в когнітивно-комунікативному аспекті зумовила його розгляд невіддільно від дискурсу – комунікативної ситуації, події, що інтегрує його з такими складовими, як адресант і адресат, мотив, мо-мент і місце мовлення, а також культура мовлення (Н. Арутюнова, В.Бурбело, Т. ван Дейк, Ю. Караулов, І. Колегаєва, К. Кусько, М. Полюжин, І.Смущинська, І. Шевченко, К. Серажим, Ф. Корніш, Д. Шифрін, Д. Таннен).
Сучасні наукові розвідки, будучи зорієнтованими на розгляд тексту як цілісного (холістичного) мовленнєвого утворення та характеризуючись спробами виявити залежність його внутрішньомовної організації від когнітивно-комунікативних чинників (соціальних, психологічних, прагматичних, етнокультурних) його конституювання, суттєво змінюють підхід до вивчення категоріальних ознак тексту в ракурсі його дискурсної природи (К.Кусько, О. Селіванова, М. Філіпс, Б. Джонстоун та інш.). Особливої ваги набуває в цьому відношенні вивчення закономірностей функціонування термінологічної лексики, а саме: реалізації її структурно-семантичного (М.Глушко, І. Квітко, Т. Кияк, Е. Скороходько) і когнітивно-інформаційного потенціалу в різножанрових наукових текстах (Т.Скоп’юк, Б. Шуневич, В.Флуд, К. Гатакеяма), комунікативних засад термінологічної номінації (Т.Журавльова, Дж. Браун, Р. Клоуз, Г. Фелбер) і термінологічної репрезентації комунікативних стратегій наукових текстів (Е.Скороходько, Н. Литвиненко), а також вивчення цієї лексики у зв’язку з певним дис-курсом як етносоціокультурним середовищем спілкування (І. Колегаєва, Т. Радзієвська, В.Чернявська та ін.).
Оскільки довгий час вивчення категоріальних ознак тексту здійснювалося в лінгвістиці у відриві від дискурсу (І. Гальперін, В. Кухаренко), у дисертації робиться спроба виявлення ролі термінологічної лексики у процесі реалізації нею текстово-дискурсних ознак когезії та когерентності на матеріалі англо-мовних фахових текстів з економіки, що прямо корелюється з когнітивно-кому-нікативною парадигмою сучасного мовознавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ТЕРМІНОЛОГІЧНА ЛЕКСИКА ЯК ЗАСІБ КОГЕЗІЇ АНГЛОМОВНОГО ЕКОНОМІЧНОГО ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок