Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЮДЖЕТНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

БЮДЖЕТНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
БЮДЖЕТНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДРОЗДОВСЬКА ОЛЬГА СТЕПАНІВНА
УДК 336.145.1
БЮДЖЕТНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО
ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Міжнародний інститут фінансів,
президент інституту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Єрмошенко Микола Миколайович,
Національна академія управління,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент,
старший науковий співробітник
Буковинський Станіслав Альбінович,
Національний банк України,
керівник апарату Ради
Провідна установа: Тернопільський державний економічний
університет Міністерства освіти та науки України,
кафедра казначейської справи
Захист відбудеться “25” січня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.853.01 у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, кімн. 221.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, кімн. 102.
Автореферат розісланий 23 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К.В. Павлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем сучасного етапу розвитку України є підвищення ефективності управління коштами державного бюджету та місцевих бюджетів, переважна більшість яких – дотаційні. Питома вага доходів місцевих бюджетів у ВВП зменшилася з 12,7% у 1998 р. до 6,7% у 2004 р. Неефективною є надмірно централізована система державного управління. Все це негативно позначається на розвитку місцевого самоврядування. Залишається низьким рівень надання громадських послуг. У багатьох регіонах занепадає соціально-економічна сфера. Фінансові ресурси держави розпорошені по великій кількості місцевих бюджетів, що зумовлено недосконалими адміністративно-територіальним і бюджетним устроями. Стримується процес формування самодостатніх територіальних громад, недостатньою є роль регіонів у соціально-економічному розвитку країни, на низькому рівні відповідальність місцевих органів влади за якість і рівень життя населення.
З прийняттям Бюджетного кодексу в Україні почали набирати силу позитивні тенденції щодо зміцнення місцевих фінансів. Однак розпочата бюджетна реформа не супроводжувалася проведенням адміністративної реформи та реформи адміністративно-територіального устрою, що мало б раціоналізувати існуючий бюджетний устрій України; розмежуванням сфер відповідальності органів влади й управління; структурними реформами в економіці та соціальній сфері.
В Україні питання реформування адміністративно-територіального устрою та реформи бюджетного устрою як складової бюджетної реформи залишаються в площині дискусій. Не знайдено оптимальних шляхів їх розв’язання. У чинному законодавстві відсутнє поняття “бюджетний устрій”, тоді як у попередніх законодавчих актах про бюджетну систему воно мало місце. Рівень усвідомлення проблематики бюджетного устрою в Україні продовжує базуватися на знаннях, що сформувалися у 50–80 рр. ХХ ст.
У фінансовій літературі питання бюджетного устрою в контексті функціонування бюджетної системи досліджували вітчизняні економісти та фінансисти: Й.М. Бескид, С.А. Буковинський, С.О. Булгакова, О.Д. Василик, М.М. Єрмошенко, О.П. Кириленко, І.О. Луніна, В.І. Міщенко, Ц.Г. Огонь, В.М. Опарін, К.В. Павлюк, Ю.В. Пасічник, Д.В. Полозенко, І.Ф. Радіонова, В.М. Федосов, І.Я. Чугунов, С.І. Юрій; російські фінансисти: О.Г. Ігудін, Г.З. Крилов, В.М. Родіонова, Н.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: БЮДЖЕТНИЙ УСТРІЙ ДЕРЖАВИ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ФОРМУВАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок