Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ І НАДЗЕМНОЇ МАСИ ЛОФАНТУ ГАНУСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ НИЗИННОЇ ЗОНИ ЗАКАРПАТТЯ

УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ І НАДЗЕМНОЇ МАСИ ЛОФАНТУ ГАНУСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ НИЗИННОЇ ЗОНИ ЗАКАРПАТТЯ

Назва:
УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ І НАДЗЕМНОЇ МАСИ ЛОФАНТУ ГАНУСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ НИЗИННОЇ ЗОНИ ЗАКАРПАТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
487
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ОВОЧІВНИЦТВА І БАШТАННИЦТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КОРМОШ СВІТЛАНА МИХАЙЛІВНА
УДК: 633.63.631.531.12
УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ І НАДЗЕМНОЇ МАСИ ЛОФАНТУ
ГАНУСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИРОЩУВАННЯ
В УМОВАХ НИЗИННОЇ ЗОНИ ЗАКАРПАТТЯ
06.01.14 – насінництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2006
 
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано
у Закарпатському інституті агропромислового виробництва УААН
Науковий керівник:  доктор сільськогосподарських наук,
професор, академік УААН
Горова Тамара Корніївна,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
завідувач лабораторії селекції коренеплідних та
малопоширених рослин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
професор, член-кореспондент УААН
Кравченко Владислав Андрійович,
Науково-дослідний і навчальний центр закритого грунту,
директор
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Чернишенко Тетяна Володимирівна,
Інститут овочівництва і баштанництва УААН,
завідувач лабораторії селекції дворічних овочевих
рослин
Провідна установа: Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр’єва УААН
Захист відбудеться “ 19 ” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 65.357.01 в Інституті овочівництва і баштанництва УААН за адресою: п/в Селекційне, Харківського р-ну, Харківської обл., 62478, тел. (057) 748-91-91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту овочівництва і баштанництва УААН за адресою: п/в Селекційне, Харківського р-ну, Харківської обл., 62478, тел. (057) 748-91-91.
Автореферат розіслано “ 8 вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М.Шабетя


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для повноцінного харчування людини, окрім калорійності і біологічної цінності продуктів важливими є смакові та ароматичні властивості. У цьому плані корисним є споживання пряно-смакових овочевих рослин, які відносяться до малопоширених. Для того, щоб ці рослини зайняли свою нішу в сільськогосподарському виробництві необхідна більш повна інформація про напрями використання, біологічні особливості, технологію вирощування пряно-смакових рослин. До них належить лофант ганусовий з багатим хімічним складом, що обумовлює його використання в харчовій, лікеро-горілчаній, у парфюмерно-косметичній промисловостях. Насіння і рослини застосовують у народній та офіційній медицині для лікування і профілактики різних захворювань. Особлива цінність лофанту ганусового – надзвичайно раннє надходження продукції при зростанні на одному місці 2 –10 і більше років.
Для повноцінного інформаційного, насінницького та технологічного забезпечення інтродукції цієї рослини в сільськогосподарське виробництво необхідно визначити їх ботаніко-біологічні параметри для створення нових конкурентоздатних адаптивних сортів та розробити ефективні енергозберігаючі технології вирощування насіння і надземної маси, встановити можливості їх використання в харчовій та фармацевтичній промисловостях.
Необхідність розширення асортименту лікувально-цінної овочевої продукції та збільшення обсягів виробництва лофанту ганусового зумовили пріоритетність обраного напрямку досліджень і теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано згідно із завданням НТП УААН на 1991-1995 рр. “Розробити екологічно чисті технології вирощування ефіроолійних, пряно-ароматичних культур у Закарпатській області”, на 1996-2000 рр. за НТП “Овочівництво і баштанництво” “Розробити комплексні системи виробництва, зберігання і використання овочевих і баштанних культур на основі створення високопродуктивних імунних сортів та гібридів, прогресивної системи насінництва, ресурсозберігаючих технологій вирощування” № UA 01002351 Р та НТП УААН на 2001-2005 рр. “Обґрунтувати та розробити на основі сучасної методики нові сорти та гібриди, ресурсозберігаючі екологічно безпечні технології виробництва продукції овочевих, баштанних культур і гібридів на продовольчі і насіннєві цілі у відкритому і закритому ґрунті для різних ґрунтово-кліматичних зон України” № 0101 U 001169.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УРОЖАЙНІСТЬ ТА ЯКІСТЬ НАСІННЯ І НАДЗЕМНОЇ МАСИ ЛОФАНТУ ГАНУСОВОГО ЗАЛЕЖНО ВІД ТЕХНОЛОГІЧНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВИРОЩУВАННЯ В УМОВАХ НИЗИННОЇ ЗОНИ ЗАКАРПАТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок