Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно - чорноземних ҐРУНТІВ південного степу україни

Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно - чорноземних ҐРУНТІВ південного степу україни

Назва:
Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно - чорноземних ҐРУНТІВ південного степу україни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,35 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
херсонський державний аграрний університет
САХНО ГЕННАДІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК: 631.03:633.203:631.4: (833)
Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно - чорноземних ҐРУНТІВ південного степу україни
06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону УААН протягом 2001-2005 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор, член-кореспондент УААН
Сніговий Володимир Семенович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
головний науковий співробітник;
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Салатенко Володимир Никифорович,
Херсонський державний аграрний університет,
професор кафедри рослинництва;
кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Антипова Лідія Климівна,
Миколаївський інститут агропромислового
виробництва УААН, завідувач лабораторії
захисту рослин.

Провідна установа: Інститут землеробства УААН, лабораторія
луківництва, м. Київ
Захист відбудеться "__" _______2006 р. о “__” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 67.830.01 в Херсонському державному аграрному університеті за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету: 73006, м. Херсон, вул. Р. Люксембург, 23.
Автореферат розісланий "__" ___________ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук, доцент М.В. Минкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний стан кормовиробництва в господарствах усіх форм власності південного регіону України значно відстає від потреби в ньому тваринницької галузі, через що відбувається значний спад поголів'я худоби та істотне зниження рівня виробництва тваринницької продукції. Пов'язано останнє з дефіцитом перетравного протеїну в кормах, ліквідація якого досягається шляхом застосування мінеральних азотних добрив або створенням високопродуктивних сіяних травостоїв з домінуванням у них бобових багаторічних трав.
Незважаючи на те, що вирощуванню люцерни і еспарцету в різні часи в Україні приділялося достатньо багато уваги, досліджень по добору багаторічних трав і травосумішок з використанням високопродуктивних нових сортів мезофітних і ксерофітних трав в умовах природного зволоження в південному Степу України в останні роки не вивчалося. Практично відсутні наукові дослідження по добору люцерно-стоколосових травосумішок з використанням нових, районованих у зоні Степу високопродуктивних сортів люцерни, еспарцету, стоколосу безостого, житняку гребінчастого. Вкрай обмежено вивчено зміну видового ботанічного складу та продуктивності бобових і злакових багаторічних трав та їх травосумішок залежно від забезпеченості років опадами. Важливими факторами, які ще відсутні при доборі травосумішок в умовах неполивного землеробства, поряд з визначенням урожаю, є кормова цінність трав, що висіваються; отавність; ценотична активність нових сортів і зміна видового ботанічного складу різних видів трав у травосумішках, продуктивне довголіття створених травостоїв, що і визначило актуальність і вибір теми дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові дослідження, які узагальнені в дисертації, були складовою частиною тематичного плану Інституту землеробства південного регіону УААН, за державною науково-технічною програмою "Кормовиробництво": 08. "Удосконалити існуючі та розробити перспективні технології вирощування кормових культур на основі високопродуктивних сортів і гібридів, насінництва лукопасовищних трав, створення пасовищ і сіножатей", завдання 08.03. "Удосконалити енергозберігаючу технологію вирощування кормових культур на основі використання високопродуктивних сортів люцерни і злакових багаторічних трав" (номер державної реєстрації 0101 U 003003) .
Мета і завдання досліджень. Виявити найбільш продуктивні сорти бобових і злакових багаторічних трав та їх сумішок за укісного їх використання в умовах природного зволоження південного Степу України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Добір багаторічних трав і травосумішок при залуженні лучно - чорноземних ҐРУНТІВ південного степу україни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок