Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ У ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1917-1933 РР.)

ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ У ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1917-1933 РР.)

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ У ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1917-1933 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БОРИСОВА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК – 37(477)”1917-1933”
ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ
У ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1917-1933 РР.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та методики початкового навчання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Марушкевич Алла Адамівна, Київський Національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Кемінь Володимир Петрович, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, декан факультету романо-германської філології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Редько Валерій Григорович, Інститут педагогіки АПН України, завідуючий лабораторією навчання іноземних мов
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка МОН України, м. Тернопіль.
Захист відбудеться “21” травня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 314.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, ауд. 9.
Автореферат розісланий “21” квітня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О.Безносюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У житті сучасної України проходять соціально-політичні зміни, які зумовлюють нові тенденції розвитку педагогічної науки. Це сприяє активізації творчого пошуку ефективних форм і методів організації навчального процесу, переосмисленню мети й змісту виховання. Сьогодні українськими теоретиками й практиками ведеться детальна розробка концепції, шляхів оновлення освітньої структури, основних елементів і технологій навчання. Проте, для створення більш ефективних методик потрібно добре дослідити історію педагогіки, звертаючи увагу на те, що вже перевірено досвідом роботи учителів початку ХХ століття.
З розвитком зв’язків України з іншими державами значно активізувався інтерес до вивчення іноземних мов, тому що володіння засобами іншомовного спілкування вимагається часом. В умовах інтенсифікації інформаційних потоків у сучасному світі висувається більше вимог до навчання та опанування іноземними мовами. Тому для їх задоволення й розробки нових, ефективніших засобів та методів іншомовної освіти важливо звернутись до минулого, вивчити та проаналізувати вже існуючий досвід. Дослідження особливостей даного процесу в історико-педагогічному розрізі допоможе ефективніше визначити навчальну мету та завдання на майбутнє.
Концептуальними положеннями державної національної програми “Освіта (Україна ХХІ століття)” передбачається включення до переліку предметів для опанування кілька іноземних мов. Інноваційними спробами є перехід до дванадцятирічного навчання з плановим обов’язковим вивченням, починаючи з другого класу середніх шкіл, однієї іноземної мови, а з п’ятого – іншої. Подібна постановка питання була і на початку ХХ століття в українських гімназіях та реальних училищах, проте з певною різницею.
Початок ХХ століття був багатий історичними подіями, які впливали на освіту. Зокрема, перша світова війна, революція, правління УНР, Центральної Ради, Директорії й більшовиків та інше. Усе це мало негативні наслідки для шкільництва в Україні.
Впродовж 1917-1920 рр. сформовано вітчизняну, національну освітню політику, яка передбачала світськість, доступність, безкоштовність, трудовий принцип. З 1920 р. основним напрямком шкільництва була професіоналізація й соціальний захист дитинства, при цьому загальноосвітні заклади стали ідеологізованими. Проте у цей час функціонували різні напрямки, течії, школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ Й МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ У ШКОЛАХ УКРАЇНИ (1917-1933 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок