Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> забезпечення якості продукції на основі Соціального управління якістю роботи

забезпечення якості продукції на основі Соціального управління якістю роботи

Назва:
забезпечення якості продукції на основі Соціального управління якістю роботи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,44 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира даля
Решміділова Світлана Леонідівна
УДК 658.562 : 331.103
забезпечення якості продукції на основі
Соціального управління якістю роботи
 
Спеціальність 08. 06. 01 – Економіка підприємства і організація
виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Луганськ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Технологічному університеті Поділля Міністерства освіти і науки України (м. Хмельницький).
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Технологічний університет Поділля
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедрою економіки.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Маковеєв Петро Степанович, Одеський національний політехнічний університет, завідувач кафедрою менеджменту зовнішньоекономічної діяльності (м. Одеса);
кандидат економічних наук, Кірнос Олександр Іванович, ВАТ Трест "Донбасводбуд" Державного комітету водного господарства України, голова правління (м. Донецьк).
Провідна установа - Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, кафедра менеджменту і маркетингу (м. Сімферополь).
Захист відбудеться 19 червня 2002 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.01 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки України за адресою: 91034, Луганськ - 34, кв. Молодіжний, 20 а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля за адресою: 91034, Луганськ - 34, кв. Молодіжний, а.
Автореферат розісланий 17 травня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козаченко Г.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реформування економіки України визначило нові умови і принципи функціонування підприємств. Результати роботи суб'єктів господарської діяльності значно залежать від якості та конкурентноздатності продукції, можливості пристосування до вимог конкретних ринків через оцінку рівня якості, техніко-економічних параметрів продукції, її ціни, термінів постачання тощо. Проте відсталість технологічної структури, низький технічний рівень виробництва, недостатнє фінансування науково-дослідних робіт не дають можливості підприємствам розвиватися в напрямку досягнення більш високих показників якості продукції на власній науково-технічній основі.
У таких умовах найбільш ефективним засобом забезпечення якості продукції стає активізація трудового потенціалу працівників. Вітчизняне виробництво характеризується далеко не повним використанням соціальних факторів управління для підвищення якості продукції. Недостатня увага до проблем соціального управління зменшує роль роботи, яка виконує найбільш активну функцію у підвищенні якості продукції та ефективності виробництва. Тому потрібний пошук нових підходів до забезпечення якості вітчизняної продукції.
Одним з таких підходів є запровадження соціального управління якістю роботи на підприємстві. В основі соціального управління якістю роботи лежить той факт, що економічний успіх підприємства залежить від додаткової вартості, яка створюється творчістю і забезпечує випуск високоякісної, постійно оновлюваної продукції. Трудовий потенціал з новаторськими здібностями стає більш важливим фактором розвитку виробництва, ніж передова технологія. Саме тому впровадження соціального управління якістю роботи, яке дозволяє реалізувати трудовий потенціал працівників, стає провідним завданням та умовою забезпечення якості продукції.
Теоретичні та прикладні аспекти забезпечення якості продукції на основі соціального управління якістю роботи поки що не досліджені у вітчизняній економічній науці. У зв'язку з цим необхідною є наукова розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій щодо забезпечення якості вітчизняної продукції методами соціального управління якістю роботи. На вирішення саме цієї задачі і спрямовані дослідження дисертаційної роботи, що обумовило вибір теми дослідження та її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: забезпечення якості продукції на основі Соціального управління якістю роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок