Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 9-ГО КЛАСУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

ФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 9-ГО КЛАСУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 9-ГО КЛАСУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,98 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова
ТЕРНО Сергій Олександрович
УДК: 372.894: 37.035
ФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 9-ГО КЛАСУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ
Спеціальність: 13.00.02 - теорія і методика навчання історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис .
Робота виконана на кафедрі історії України Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Ладиченко Тетяна В’ячеславівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри
методики викладання історії і суспільно-політичних дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пометун Олена Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії історичної освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сотниченко Володимир Миколайович,
Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України, доцент кафедри історії держави і права.
Провідна установа – Київський міський педагогічний університет імені Б.Д.Грінченка Міністерства освіти і науки України (м. Київ), кафедра методики викладання історії та права.
Захист відбудеться 14 березня 2003 р. о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.06 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова (06601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (06601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розісланий 7 лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.Г.Бульвінський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Система освіти в Україні на сучасному етапі розвитку зазнає суттєвих змін: відбувається процес її реформування в умовах гострої економічної кризи, швидкої зміни пануючого раніше типу світогляду, політичних та економічних структур, розбудови незалежної держави й відродження національної культури. Унаслідок цього перед педагогічною наукою постають важливі питання, суть яких зводиться до того, які філософсько-світоглядні ідеї потрібно узяти за основу загальнотеоретичних засад розбудови національної школи, як трансформувати ці ідеї щодо специфіки України і в який спосіб впровадити їх в усі галузі педагогічної діяльності? Лутай В.С. Філософія сучасної освіти: Навчальний посібник. – К.: Центр “Магістр-S” Творчої спілки вчителів України, 1996. – С. .
Відповіді на ці питання набувають особливої актуальності під час організації вивчення курсу історії у школі та у процесі формування системи наукових історичних понять в учнів, адже саме освіта покликана допомогти особистості здобути системні наукові поняття на відміну від сформованих спонтанно житейських знань Бим-Бад Б.М., Петровский А.А. Образование в контексте социализации // Педагогика. – 1996. – № 1. – С. .. Відтак освіта повинна вести людину від знання (поняття про те, чим є той чи інший предмет або явище) до пізнання (поняття про сутність, природу, походження та місце предмета або явища в системі світу, фактори, процеси та тенденції їхнього розвитку) Там само. – С. ..
У вітчизняній методичній науці процес формування теоретичних понять в учнів досі залишається малодослідженим, в той час як проблема формування окремих емпіричних понять неодноразово була об’єктом вивчення і на сьогодні вважається розв’язаною. Саме тому неабиякого значення набуває технологізація процесу формування системи наукових понять в учнів загальноосвітньої школи, оскільки надто неконкретні рекомендації методистів спричинили стихійний характер цього важливого процесу та низький рівень опанування наукових понять школярами. Орієнтація сучасної системи освіти на розвиток особистості, з одного боку, та на досягнення якісно нового рівня освіченості, з іншого, – вимагають створення нових технологій навчання, що забезпечували б усебічний розвиток індивідуума та високу якість його знань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОНЯТЬ В УЧНІВ 9-ГО КЛАСУ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок