Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА

СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА

Назва:
СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,60 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кіндрацька Любомира Максимівна
УДК 657
СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ
В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ:
МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА
Спеціальність 08.06.04 — Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук

КИЇВ — 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант — доктор економічних наук, професор,
академік НАН України
ЧУМАЧЕНКО Микола Григорович
Київський національний економічний університет, завідувач кафедри обліку в кредитних і бюджетних установах та економічного аналізу
Офіційні опоненти: доктор економічний наук, професор,
академік УААН,
САБЛУК Петро Трохимович
Інститут аграрної економіки УААН, директор

доктор економічних наук, професор
ГЕРАСИМОВИЧ Анатолій Михайлович
Київський національний економічний університет,
професор кафедри банківської справи

доктор економічних наук, професор
УСАЧ Богдан Федорович
Львівський банківський інститут
Національного банку України,
завідувач кафедри обліку і аудиту
Провідна установа — Львівська комерційна академія Укоопспілки,
кафедра аудиту, м. Львів
Захист відбудеться “31” січня 2003 року о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .006.02 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, просп. Перемоги, 54/1.
Автореферат розісланий 28 грудня 2002 року.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради С. С. ОСАДЕЦЬ
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Активізація ринкових економічних відносин в Україні вимагає серйозної роботи щодо вдосконалення методологічних засад функціонування системи бухгалтерського обліку як важливого засобу реалізації ефективних управлінських рішень. Це стосується формування та запровадження в облікову практику сучасного методологічного інструментарію, адекватного потребам управління.
Результативність облікового процесу залежить від чіткості постановки оперативних, тактичних і стратегічних управлінських завдань, а отримана інформація позитивно впливає на обґрунтування напрямів і варіантів їх розв’язання. Використання сукупності ефективних способів ведення обліку, нових облікових інструментів забезпечує активність контролю за рівнем ризикованості діяльності, її прибутковістю та рентабельністю.
Протягом останніх років банківська система України перетворилася на одну з провідних сфер підприємницької діяльності. Утім практика висуває все складніші завдання, розв’язання яких потребує великого обсягу інформації системного характеру, переважна частина якої формується завдяки процедурі бухгалтерського обліку. Сукупність ефективних способів і методів ведення й організації обліку дає можливість уникнути надмірного ризику за здійснення банківського бізнесу та об’єктивно оцінити ефективність та результативність діяльності банку. Сформована бухгалтерська інформація виконує важливу функцію в системі захисту комерційного банку від банкрутства, підвищуючи якість керування банком та активно впливаючи на зміну характеру управлінських рішень відповідно до умов конкуренції, нестабільності фінансових ринків, які негативно позначаються на рівні ризикованості банківської діяльності. За таких обставин важливо спрямувати процеси вдосконалення бухгалтерського обліку на формування економічної інформації, що характеризує результати фінансово-господарської діяльності комерційних банків на підставі реальних показників стану активів, зобов’язань, власного капіталу з огляду на вимоги міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
Вдале розв’язання означених проблем за своєю значущістю рівнозначне психологічній революції в бухгалтерській професії, що триває останніми роками, коли оновлення системи бухгалтерського обліку на базі нових методологічних інструментів, що розпочалося з банківських установ, незабаром поширилося на всі галузі економіки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: СИСТЕМА БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ В КОМЕРЦІЙНИХ БАНКАХ: МЕТОДОЛОГІЯ ТА ПРАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок