Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> державні утворення в КРИМУ наприкінці 1918 – в 1920 рр.: історико-правове дослідження

державні утворення в КРИМУ наприкінці 1918 – в 1920 рр.: історико-правове дослідження

Назва:
державні утворення в КРИМУ наприкінці 1918 – в 1920 рр.: історико-правове дослідження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,20 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НаціональнА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
Велігодський Деніс Віталійович
УДК 342 (09) (47775) 191/192
державні утворення в КРИМУ
наприкінці 1918 – в 1920 рр.:
історико-правове дослідження
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історико-правових дисциплін та основ правознавства Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України (м. Сімферополь)
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Тимощук Олександр Валентинович,
Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, декан юридичного факультету (м. Сімферополь)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Ярмиш Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ МВС України, ректор (м. Харків);
кандидат юридичних наук, доцент
Окіпнюк Володимир Тарасович,
Національна академія Служби безпеки України, заступник завідувача кафедри теорії та історії держави і права (м. Київ)
Провідна установа – Львівський національний університет
імені Івана Франка Міністерства освіти
і науки України, кафедра теорії та історії
держави і права (м. Львів)
Захист відбудеться 25 лютого 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 24 січня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Б. Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасне конституційне визначення правового статусу Автономної Республіки Крим у складі унітарної Української держави остаточно не вирішило всіх проблем правової природи автономії. Залишається, зокрема, відкритим питання, наскільки наша держава з наявністю адміністративно-територіальної автономії відповідає міжнародним правовим стандартам і загальнонаціональним потребам, і як ця автономія співвідноситься з перспективами розвитку Української держави та забезпечує її конституційну цілісність.
Для вирішення цього питання важливим є вивчення і використання досвіду українського державотворення минулих поколінь, зокрема, державно-правових процесів, що здійснювалися в Криму в 1918 – 1920 рр. Йдеться насамперед про систему організації державної влади та нормативно-правової діяльності Крайового уряду С. Крима, Тимчасового робітничо-селянського уряду Кримської СРР, урядів головнокомандувача Збройних сил Півдня Росії в Криму (далі ЗСПР), а також про діяльність органів місцевого самоврядування в умовах громадянської війни.
Про актуальність вивчення тенденцій і особливостей державного будівництва періоду громадянської війни в Криму свідчать і взаємозаперечні оцінки подій кінця 1918 – 1920 рр., наявні у вітчизняній і зарубіжній історіографії.
Крім того, дослідження цієї теми набуває актуальності у зв’язку з розбудовою громадянського суспільства, яке має враховувати інтереси всього соціального спектру, а це у свою чергу висуває потребу історико-правового дослідження досвіду державного будівництва різних політичних сил у Криму та перших засад громадянського суспільства, що політично самореалізувалися через органи місцевого самоврядування в 1918 – 1920 рр.
Наукове вивчення процесів державного будівництва того періоду дасть можливість розв’язати чимало дискусійних питань, у тому числі про мету й завдання Крайового уряду С. Крима, Тимчасового робітничо-селянського уряду Кримської СРР, урядів головнокомандувача Збройних сил Півдня Росії, характер їх автономії, використати цей досвід для вдосконалення правової системи України, політичних та економічних відносин державного центру й Автономної Республіки Крим, реформування сучасного механізму держави як організаційної основи унітарного устрою України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: державні утворення в КРИМУ наприкінці 1918 – в 1920 рр.: історико-правове дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок