Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ

УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ

Назва:
УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ АРХЕОГРАФІЇ
ТА ДЖЕРЕЛОЗНАВСТВА ім. М. С. ГРУШЕВСЬКОГО
ДЬОМІНА Марина Олегівна
УДК 94 (495:477)(043.3)
УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ:
ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА
СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ
07.00.02 – Всесвітня історія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук.
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету ім. І. І. Мечникова
Науковий керівник: кандидат політичних наук, доцент
ДУБОВИК Володимир Алімович,
Інститут соціальних наук
Одеський національний університет
ім. І. І. Мечникова, директор
центру міжнародних досліджень
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
ПАВЛЮЧЕНКО Олег Васильович
Міністерство закордонних справ України,
радник

кандидат історичних наук
МАРТИНОВ Андрій Юрієвич,
Інститут історії України НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Т. Г. Шевченка, кафедра нової та
новітньої історії.
Захист відбудеться “13” травня 2004 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.228.01 по захисту дисертацій в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Трьохсвятительська, 4).
 
Автореферат розісланий “8 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Песчаний О.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Історія міждержавних українсько-грецьких відносин нараховує трохи більше десяти років, але історія взаємозв’язків українського і грецького народів веде лічбу століттями. Обидві країни переживали зліти і падіння, але вистояли у боротьбі за незалежність. І грецькому, і українському народу прийшлось пройти тяжкий шлях випробувань, перш ніж знову відродилась їх державність. На різних етапах двосторонніх взаємовідносин характер впливів та зв’язків багато в чому змінювався в залежності від стану міжнародних відносин. Яскравими подіями в історії відносин двох народів позначені роки Визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького та період діяльності грецької патріотичної організації “Філікі Етерія”, що виникла на українських теренах.
В довгій історії українсько-грецьких відносин можна знайти практично усі форми та методи двосторонніх та багатосторонніх контактів, починаючи від економічних і закінчуючи релігійними. Особливе значення завжди мало перебування на українських та грецьких землях видатних політичних, релігійних та культурних представників обох народів. З набуттям Україною незалежності міждержавні відносини вийшли на якісно новий рівень. Греція була серед перших європейських країн, з якими Україна встановила дипломатичні відносини. Сприятливим фактором подальшого розвитку виявилась відсутність в основі двосторонніх відносин принципових розбіжностей або спірних питань. Все це заклало фундамент українсько-грецького міждержавного співробітництва 90-х років ХХ ст. і перших років ХХІ ст.
Актуальність теми. Впродовж довгого часу українсько-грецькі відносини у вітчизняній історіографії практично не вивчалися. З відродженням української державності історики почали розробляти окремі питання теми. Значний імпульс дослідженню грецької проблематики дало створення в 1993 р. в Інституті історії України Національної академії наук України відділу з історії українсько-грецьких відносин. Вчені відділу зосередили свою увагу, головним чином на історії грецької діаспори України. Отож, історія українсько-грецьких міждержавних відносин залишається малодослідженою.
Новітня історія становлення і розвитку українсько-грецьких відносин ще спеціально не становилась предметом і об’єктом наукових досліджень ні в українській, ні в грецькій, ні у світовій історіографії. З огляду на подібний стан розробки теми представляється актуальним і важливим завданням комплексне вивчення процесу українсько-грецьких відносин з урахуванням історичного досвіду співіснування двох країн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКО-ГРЕЦЬКІ ВІДНОСИНИ: ІСТОРИЧНІ ПЕРЕДУМОВИ ТА СУЧАСНИЙ СТАН РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок