Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РИНОК ПРАЦІ СФЕРИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА РЕГУЛЮВАННЯ

РИНОК ПРАЦІ СФЕРИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА РЕГУЛЮВАННЯ

Назва:
РИНОК ПРАЦІ СФЕРИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА РЕГУЛЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГУЛЕВИЧ ОЛЕНА ЮРІЇВНА
УДК 331.5: 008 (477)
РИНОК ПРАЦІ СФЕРИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ:
МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА РЕГУЛЮВАННЯ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
КРАВЧЕНКО ІРИНА СЕМЕНІВНА,
Інститут підвищення кваліфікації керівних кадрів Української Академії державного управління при Президентові України,
заступник директора.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
БОГИНЯ ДЕМ’ЯН ПЕТРОВИЧ,
Інститут економіки НАН України,
керівник відділення економіки праці та демографії;
кандидат економічних наук
САДОВА УЛЯНА ЯРОСЛАВІВНА,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України,
відділ проблем гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку, м. Київ.
Захист відбудеться “29” березня 2002 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “26” лютого 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І. Жовтанецький
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформація моделі економіки України призводить до значних змін в культурній сфері, суттєво детермінує процеси збереження й використання її трудового потенціалу, визначає умови й особливості формування специфічного сегменту загальнонаціонального ринку праці, яким є ринок праці сфери культури. Головними проблемами його становлення є відсутність, по-перше, механізму забезпечення продуктивної зайнятості в бюджетних установах, закладах культури як в об’єктах, що призначені надавати базовий рівень культурних благ для населення, і, по-друге, механізму державного регулювання попиту й пропозиції праці в комерціалізованих організаціях, що діють на засадах ринкової конкуренції. Оскільки основна мета діяльності працівників сфери культури – збереження й відтворення загальнонаціональних та особистих духовних і культурних цінностей, то на етапі трансформаційних перетворень нашого суспільства вирішення окреслених проблем залежить від створення державою сприятливих соціально-економічних умов щодо ефективного функціонування ринку праці у сфері культури.
Масштабні дослідження теоретичних та методичних проблем зайнятості та ринку праці в умовах переходу України до ринкових відносин здійснювали вітчизняні вчені: С.І.Бандур, Д.П.Богиня, С.Й.Вовканич, М.І.Долішній, Т.А.Заяць, С.М.Злупко, М.А.Козоріз, І.С.Кравченко, Ю.М.Краснов, Г.І.Купалова, Е.М.Лібанова, В.П.Мікловда, О.Ф.Новікова, В.В.Онікієнко, І.Л.Петрова, М.І.Пітюлич, С.М.Писаренко та ін. В працях зарубіжних вчених широко висвітлені проблеми зайнятості та ринку праці: С.Л.Брю, Р.Брюне, Е.Дж.Долана, Д.Ліндсея, К.Р.Макконнелла, Дж.Сакса, П.Самуельсона, П.Жардільє; а економічні та політико-правові відносини у сфері культури досліджувалися у працях Л.Вілкончюса, О.Г.Гриценка, Дж.Дайтона-Джоносона, І.М.Дзюби, В.Є.Козака, В.І.Куценко, В.М.Новікова, О.Новотного, Я.В.Підпригорщука, В.В.Рамзеса, Г.Л.Таукача, О.В.Федосової, Я.Фішера, В.Г.Чернеця.
Таким чином, сучасна економіка в своєму арсеналі має розроблені теоретичні положення, наукові підходи та практичні рекомендації і пропозиції по створенню і регулюванню національного ринку праці в умовах трансформації економічної системи і відповідному перетворенню соціально-економічних відносин у сфері культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РИНОК ПРАЦІ СФЕРИ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ: МЕТОДОЛОГІЯ І ПРАКТИКА РЕГУЛЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок