Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> професійна підготовка майбутніх вчителів інформатики на основі сучасних мережевих інформаційних технологій

професійна підготовка майбутніх вчителів інформатики на основі сучасних мережевих інформаційних технологій

Назва:
професійна підготовка майбутніх вчителів інформатики на основі сучасних мережевих інформаційних технологій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,56 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова
Брескіна Лада Валентинівна
УДК 378.937 + 378.14 + 681.142.37
професійна підготовка
майбутніх вчителів інформатики
на основі сучасних мережевих
інформаційних технологій
13.00.02 – теорія та методика навчання інформатики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному
університеті імені К.Д. Ушинського, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник | кандидат фізико-математичних наук, доцент МАЛОРЯН Вадим Леонідович,
Південноукраїнській державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського, доцент кафедри прикладної математики та інформатики.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Клочко Віталій Іванович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри вищої математики;
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Триус Юрій Васильович,
Черкаський державний університет ім. Богдана Хмельницького, доцент кафедри прикладної математики.
Провідна установа | Національний технічний університет України "КПІ", кафедра обчислювальної техніки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться "27" травня 2003 р. о 1530 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.053.03 в Національному педагогічному
університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий "_19__" _квітня__ 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Швець В.О.
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Однією з задач, що стоять сьогодні перед вищою освітою є підготовка молодих фахівців до життя в інформаційному суспільстві. В сучасних умовах розвитку і широкого застосування комп’ютерної техніки випускники вищих навчальних закладів, і в першу чергу викладачі інформатики, повинні бути здатні самостійно шукати засоби раціонального вирішення проблем за допомогою сучасних технологій, грамотно працювати з інформацією і використовувати інформаційні технології. Проте, перед тим, як впроваджувати нові інформаційні технології в навчальний процес, потрібно старанно дослідити можливість і необхідність їх використання.
Найважливішою із складових сучасних інформаційних технологій є комп’ютерні мережі. Аналогічно тому, як готовність педагогів до використання комп’ютера істотно залежить від рівня їх комп’ютерної грамотності, передумовою для використання мережевих технологій слугують теоретичні знання про мережі ЕОМ, про системи і засоби передачі інформації, а також про динаміку розвитку комп’ютерних мереж. Дослідження можливості застосування в навчальному процесі сучасних мережевих інформаційних технологій; готовності майбутніх викладачів до такого застосування і викладання відповідних розділів інформатики в школі визначає актуальність даного дисертаційного дослідження.
Зростання важливості знання принципів побудови комп’ютерних мереж для вчителів шкіл зафіксовано вже в 1991 року Жалдаком М.І. і Рамським Ю.С., які запропонували розділ “Мережі ЕОМ”, як одну з складових курсу “Інформатика”. У зв’язку з активною динамікою розвитку мережевих технологій, розділ інформатики “Мережі ЕОМ” потребує серйозного аналізу та подальшого удосконалення. Необхідність підтримки постійної відповідності професійної підготовки майбутніх викладачів швидкому розвитку науки і техніки, особливо в галузі інформаційних технологій, спричиняють необхідність удосконалення процесу навчання. Впровадження в навчальний процес нових засобів навчання сприяє модернізації методів навчання, що пов’язані з певними галузями науки.
Дослідження, що пов’язані з удосконалюванням змісту та методики вивчення основ інформатики в середніх та вищих навчальних закладах, відбиті в роботах таких вчених, як Апатова Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: професійна підготовка майбутніх вчителів інформатики на основі сучасних мережевих інформаційних технологій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок