Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУДОВА ВЛАДА В УКРАЇНІ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ)

СУДОВА ВЛАДА В УКРАЇНІ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ)

Назва:
СУДОВА ВЛАДА В УКРАЇНІ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,87 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
Імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
СМОРОДИНСЬКИЙ ВІКТОР СЕМЕНОВИЧ
УДК 340.1
СУДОВА ВЛАДА В УКРАЇНІ
(ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ)
Спеціальність 12.00.01 _теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків _2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрог, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник
Офіційні опоненти:
Провідна установа: |
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Цвік Марко Веніамінович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, професор кафедри теорії держави і права
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук України Копєйчиков Володимир Володимирович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права
кандидат юридичних наук, доцент Євграфов Павло Борисович, заступник Голови Конституційного Суду України
Інститут держави і права імені В. М. Корецького НАН України, відділ теорії держави і права, м. Київ |
Захист відбудеться “23” жовтня 2001 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий “21” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В. Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання функціонування судової системи традиційно є актуальними і активно досліджуються вітчизняною і зарубіжною юридичною наукою. Але переважна більшість наукових робіт присвячена спеціальним проблемам конституційного та процесуального права, питанням судового устрою. Щодо відповідних загальнотеоретичних проблем, то вони й досі залишаються малодослідженими. Це особливо стосується обґрунтування владної природи судової системи, з чого випливають визначення її місця в системі поділу влади і вирішення низки пов’язаних з її діяльністю загальнотеоретичних та практичних проблем.
Створення такої наукової моделі судової влади, втілення якої в життя забезпечить функціонування та розвиток сильної, незалежної, дійової судової системи, потребує високого рівня узагальнення. Наукова потенція теорії держави і права як науки про загальні закономірності виникнення, становлення, функціонування та розвитку державно-правових явищ дозволяє на належній методологічній базі зробити рішучі кроки на шляху вирішення цього завдання.
Відсутність дослідження і обґрунтування з позицій теорії держави і права владної природи судової системи в Україні обумовлює актуальність теми дисертації, яка являє собою спробу її автора заповнити істотну прогалину в ученні про судову владу. Її актуальність випливає також з того, що на сьогоднішній день судова система в Україні перебуває в процесі створення. Проведення судово-правової реформи визначає важливість роботи вчених-правознавців по виробленню ефективного механізму розбудови судової влади за принципами, визначеними Конституцією України, з урахуванням її специфіки, світового досвіду і національних особливостей. Теоретичне розв’язання цієї проблеми та практичне втілення розробленої наукової моделі в життя є необхідною умовою забезпечення надійного захисту прав і свобод громадян України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження базується на цільовій комплексній програмі “Розвиток демократичних процесів у правовій державі” № 0186.0.070866 Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є визначення владної природи судової системи, розв’язання специфічними засобами теорії держави і права загальнотеоретичних проблем її становлення, розвитку та функціонування в Україні як владної структури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУДОВА ВЛАДА В УКРАЇНІ (ЗАГАЛЬНОТЕОРЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок