Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ФОРМУЛЮВАННЯ ГІПОТЕЗ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ

МЕТОДИ ФОРМУЛЮВАННЯ ГІПОТЕЗ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ

Назва:
МЕТОДИ ФОРМУЛЮВАННЯ ГІПОТЕЗ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,81 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ДУЦЯК Ігор Зенонович
УДК 001.5+162+165.151
МЕТОДИ ФОРМУЛЮВАННЯ ГІПОТЕЗ:
ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ
Спеціальність 09.00.06 – логіка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філософських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі логіки філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант – доктор філософських наук, професор,
член-кореспондент НАН України
КОНВЕРСЬКИЙ Анатолій Євгенович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, декан філософського факультету.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ГВОЗДІК Олег Іванович,
Київський національний університет
внутрішніх справ, професор кафедри
філософії права та юридичної логіки;
доктор філософських наук, професор
ГРІНЕНКО Галина Валентинівна,
Всеросійська академія зовнішньої торгівлі,
професор кафедри гуманітарних і соціальних дисциплін;
доктор філософських наук, професор
КРИМСЬКИЙ Сергій Борисович,
Інститут філософії імені Г. С. Сковороди
НАН України, провідний науковий співробітник
відділу логіки та методології науки.
Захист відбудеться “26” червня 2007 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “24”травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н. В. Караульна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема виявлення правил, методів, технології формування нових знань, у тому числі у вигляді гіпотез, належить до найважливіших проблем теорії пізнання, теорії творчості, логіки. Ці знання потрібні кожній людині в її фаховій діяльності, незалежно від того, в якій галузі вона працює, а також, незалежно від того, зайнята вона в сфері наукової пізнавальної, чи в сфері практично спрямованої діяльності. Крім того, людина формулює нові знання, зокрема й у вигляді припущень, не тільки під час і у зв’язку з фаховою діяльністю, а й у побуті. З огляду на це, здатність формувати припущення свідомо, уміння раціонально перебирати всі можливі варіанти моделі об’єкта пізнання є безумовно важливими і для кожної людини, і для людської спільноти. Тому актуальність досліджень, спрямованих на виявлення принципів, правил формулювання припущень, не повинна викликати сумнівів.
Ступінь розробленості теми. Проблема виявлення правил, методів формулювання нових знань (насамперед у вигляді гіпотез) була предметом зацікавлення протягом усього розвитку людства. Міркування щодо того, звідки беруться нові знання, можна знайти вже в міфах. Систематичне дослідження цієї проблеми розпочали філософи Стародавньої Греції. Станом на початок ХХ ст. логіка “пропонувала” такі методи формування гіпотез: метод аналогії, енумеративна й елімінативна індукції. Протягом ХХ ст. ці методи доповнені правилами, ґрунтованими на імовірнісній логіці. Гіпотезу як форму знань та спосіб міркувань досліджували: Л. Б. Баженов, В. А. Бронштен, Р. Джеффрі, В. М. Карпович, П. В. Копнін, В. Лєнцен, І. П. Меркулов, А. Пуанкаре, Е. Я. Режабек, К. П. Руденко, У. Стефенс, А. П. Хількевич. Творення нових знань як розбудова теорії стало предметом досліджень: Дж. Агассі, М. С. Бургіна, К. Г. Гемпеля, В. В. Ільїна, Н. Р. Кемпбелла, А. Є. Конверського, С. Б. Кримського, В. І. Кузнєцова, Т. Куна, І. Лакатоса, Е. Нагеля, Є. П. Нікітіна, К. Поппера, Ч. С. Пірса, Б. Рассела, В. А. Рижка, Г. І. Рузавіна, М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: МЕТОДИ ФОРМУЛЮВАННЯ ГІПОТЕЗ: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок