Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА РУМУНІЇ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У ПЕРІОД ДИКТАТУРИ І.АНТОНЕСКУ (1940 – 1944 рр.)

ПОЛІТИКА РУМУНІЇ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У ПЕРІОД ДИКТАТУРИ І.АНТОНЕСКУ (1940 – 1944 рр.)

Назва:
ПОЛІТИКА РУМУНІЇ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У ПЕРІОД ДИКТАТУРИ І.АНТОНЕСКУ (1940 – 1944 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
Новосьолов Олександр Васильович
УДК 94(498) “1940/1944” + 94 (77)
ПОЛІТИКА РУМУНІЇ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У
ПЕРІОД ДИКТАТУРИ І.АНТОНЕСКУ
(1940 – 1944 рр.)
Спеціальність 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Чернівці – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Інституту історії і політології Прикарпатського національного університету імені
Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Кугутяк Микола Васильович
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника,
директор Інституту історії та політології,
Офіційні апоненти: доктор історичних наук, професор
Брицький Петро Павлович
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
професор кафедри історії України
кандидат історичних наук, професор
Щетніков Василь Петрович
Одеський національний університет
імені Іллі Мечнікова.
професор кафедри історії України
Захист відбудеться “20” червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.06 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Кафедральна, 2 (корпус 14, ауд 18).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федькоивча за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий 18.05.2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. Скорейко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У світовій історії ХХ століття стало епохою найбільш глобальних катаклізмів, наймасштабнішим з яких стала Друга світова війна, яка була результатом загострення суперечностей між великими державами внаслідок глибокої економічної кризи. Одні країни виходили з кризи шляхом державного регулювання, проведення економічних реформ при збереженні демократичних засад у розвитку суспільства. В інших було встановлено тоталітарні режими, що проповідували расизм, нацизм, мілітаризм в економічній та духовній сферах. Усі вони стали на шлях боротьби за черговий перерозподіл світу. Особливо драматичного характеру ці події набули в країнах Центральної та Східної Європи. Румунія, як одна з країн даного регіону, заслуговує значно більше уваги з боку істориків і публіцистів, ніж це спостерігається у дослідженнях пострадянського періоду. Шлях Румунської держави в часи Другої світової війни – від воєнного сателіта гітлерівської Німеччини до союзника антигітлерівської коаліції, є найбільш показовим. Особливої уваги в історії Румунії заслуговує питання румунської політики щодо України, як важливий фактор формування “Великої Румунії” періоду диктатури Іона Антонеску (1940–1944 рр.).
Під політикою Румунії щодо українських земель в 1940–1944 рр. розуміються дипломатичні, політичні, військові та соціально-економічні заходи, які ідеологічно відповідали доктрині “Великої Румунії” й принципам заперечення етнічних та національних прав українського населення. Вони були спрямовані на відновлення румунського панування в Бессарабії і Північній Буковині та встановлення військового контролю в “Трансністрії”. Шляхами реалізації цієї політики були методи румунізації, колонізації, “етнічної пурифікації” та економічної експлуатації Бессарабії, Північної Буковини та “Трансністрії”. Незважаючи на зростаючий інтерес до цієї проблематики в останні роки, вона до тепер не стала предметом спеціального наукового аналізу.
Вивчення та урахування позитивних та негативних уроків румунсько-українських відносин того періоду має не тільки важливе науково-пізнавальне, але й політичне значення. Значна кількість конфліктів і протистоянь, в які були втягнуті обидва народи, сприяли формуванню негативних взаємних психологічних стереотипів, зав’язуванню чисельних протиріч. Дослідження трагічних сторінок спільної історії, усвідомлення та подолання існуючих міфів необхідні не тільки для гармонізації взаємовідносин Румунії та України, але й для “примирення” із минулим.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІТИКА РУМУНІЇ ЩОДО УКРАЇНСЬКИХ ЗЕМЕЛЬ У ПЕРІОД ДИКТАТУРИ І.АНТОНЕСКУ (1940 – 1944 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок