Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРОНГІЛЯТОЗИ ТРАВНОГО ТРАКТУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ ТА ВИПРОБУВАННЯ АНТГЕЛЬМІНТИКІВ)

СТРОНГІЛЯТОЗИ ТРАВНОГО ТРАКТУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ ТА ВИПРОБУВАННЯ АНТГЕЛЬМІНТИКІВ)

Назва:
СТРОНГІЛЯТОЗИ ТРАВНОГО ТРАКТУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ ТА ВИПРОБУВАННЯ АНТГЕЛЬМІНТИКІВ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
Алхінді Халіль Мухамед
УДК 619:616.995.1:612.3:636.22:132.
СТРОНГІЛЯТОЗИ ТРАВНОГО ТРАКТУ
ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
(ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ ТА ВИПРОБУВАННЯ
АНТГЕЛЬМІНТИКІВ)
03.00.18 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
ветеринарних наук
Харків – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському зооветеринарному інституті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник кандидат ветеринарних наук, доцент
Пономаренко Володимир Якович,
Харківський зооветеринарний інститут,
доцент кафедри паразитології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент РАСГН,
Микитюк Володимир Васильович,
Бєлгородська сільськогосподарська академія, завідувач кафедри паразитології,
епізоотології та ветсанекспертизи
кандидат ветеринарних наук, доцент
Дахно Галина Пилипівна, Сумський ДАУ,
доцент кафедри терапії, фармакології та
клінічної діагностики
Провідна установа Одеський державний сільськогосподарський інститут, кафедра паразитології та гістології
Міністерство аграрної політики України
Захист відбудеться “ 1_” __березня_________ 2001 р. о __13_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 при Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою 61023, Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою 61023, Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “__22_” _______січня_____ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук, професор Конаржевський К.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з важливих галузей тваринницького виробництва є скотарство. Одним із головних факторів, які стримують розвиток цієї галузі, є розповсюдження значної кількості хвороб як заразної, так і незаразної етіології. Серед хвороб заразної етіології значну питому вагу займають паразитарні хвороби великої рогатої худоби і в першу чергу-гельмінтози.
Домінуюче положення серед гельмінтозів органів травлення у жуй-них займають стронгілятози шлунково-кишкового тракту (Трач В.Н., 1969, 1975, 1982, 1986; Шумакович Є.Є., 1968; Нікітін В.Ф., 1984; Кісільов В.А., 1992; Пономаренко В.Я., 1999 та ін.), економічні збитки від яких складаються зі зниження продуктивності тварин внаслідок розвитку запальних процесів у різних відділах травного тракту: абомазіти, дуоденіти при гемонхозі та остертагіозі; ентерити при більшості трихостронгілідозів; коліти з утворенням інвазійних гранульом при езофагостомозі та хабертіозі; дерматити, бронхопневмонії та ентерити при буностомозі (Гончарук Г.Є., 1990).
Останні дослідження по вивченню видового складу збудників стронгілятозної інвазії шлунково-кишкового тракту великої рогатої худоби, їх розповсюдження, морфологічних особливостей інвазійних личинок та строків їх розвитку на території Лісостепу України були проведені у 1975 році Трачом В.Н.
Стронгілятози шлунково-кишкового тракту – це полігельмінтозна інвазія, при якій кожен вид заселює певну ділянку шлунково-кишкового тракту: вони закріплюються починаючи із сичуга, на протязі 16-17 м тонкого та товстого відділів кишковника. Однак, до теперішнього часу недостатньо вивчений патогенний вплив інвазії на організм живителів.
Для дегельмінтизації великої рогатої худоби при стронгілятозах шлунково-кишкового тракту рекомендовано багато антгельмінтиків, але не всі вони ефективні і задовольняють потреби лікарів ветеринарної медицини.
У зв’язку із викладеним, з науково-практичної точки зору, важливим залишається з’ясування видового складу масових збудників стронгілятозів великої рогатої худоби в умовах Лісостепу України, встановлення морфо-біологічних особливостей інвазійних стадій та строків їх розвитку в залежності від кліматичних умов.
Актуальним є також вивчення патогенного впливу стронгілят на організм господарів, зокрема з’ясування гематологічного статусу інвазованих і дегельмінтизованих тварин та деяких показників природної резистентності організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТРОНГІЛЯТОЗИ ТРАВНОГО ТРАКТУ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ В УМОВАХ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ (ЕПІЗООТОЛОГІЯ, ПАТОГЕНЕЗ ТА ВИПРОБУВАННЯ АНТГЕЛЬМІНТИКІВ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок