Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКСІОМАТИЧНІ СИСТЕМИ СПЕЦИФІКАЦІЙ ПРОГРАМ НАД НОМІНАТИВНИМИ ДАНИМИ

АКСІОМАТИЧНІ СИСТЕМИ СПЕЦИФІКАЦІЙ ПРОГРАМ НАД НОМІНАТИВНИМИ ДАНИМИ

Назва:
АКСІОМАТИЧНІ СИСТЕМИ СПЕЦИФІКАЦІЙ ПРОГРАМ НАД НОМІНАТИВНИМИ ДАНИМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,35 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Омельчук Людмила Леонідівна
УДК 681.3
АКСІОМАТИЧНІ СИСТЕМИ СПЕЦИФІКАЦІЙ ПРОГРАМ
НАД НОМІНАТИВНИМИ ДАНИМИ
01.05.01 – теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та технології програмування факультету
кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Нікітченко Микола Степанович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри теорії та технології програмування
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Лавріщева Катерина Михайлівна,
Інститут програмних систем НАН України, м. Київ,
завідувач відділу програмної інженерії
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Глибовець Микола Миколайович,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, МОН України, м. Київ,
декан факультету інформатики
Провідна організація: Інститут кібернетики НАН України, м. Київ,
відділ оптимізації керованих процесів
Захист відбудеться “5” квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.09 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, Київ, пр. Глушкова, 2, корп. 6, ф-т кібернетики, ауд. 40. (Тел. 521-33-66. Факс 259-70-44. E-mail: rada1@unicyb.kiev.ua)
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою:
01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “3” березня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д.Я. Хусаїнов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійне розширення сфери застосування інформаційних технологій загострює проблему швидкого та економічного конструювання надійного програмного забезпечення. На сьогоднішній день запропоновано різні методи систематичного та практичного програмування, які мають на меті покращення якості створюваних програмних систем. Серед методів систематичного програмування виділяють: структурний, модульний, компонентний, аспектно-орієнтований, об’єктно-орієнтованане проектування та моделювання. Одночасно з практичними методами розробки програмних систем розвивалися і теоретичні методи, зокрема, алгебраїчне, інсерційне, агентне, композиційне, експлікативне програмування. Ці методи базуються на алгебраїчних, алгоритмічних та логіко-математичних підходах до формальної побудови та доведення програм.
Авторами української теоретичної школи програмування (П.І. Андон, А.В. Анісімов, Д.Б. Буй, А.Ю. Дорошенко, Ю.В. Капітонова, С.Л. Кривий, К.М. Лавріщева, О.А. Летічевський, М.С. Нікітченко, В.Н. Редько, Г.О. Цейтлін, С.С. Шкільняк та іншими) створені нові методи розв’язання проблем програмування. Особливого розвитку зазнала теорія алгебраїчного програмування, яка забезпечує опис математичних конструкцій, обчислень, алгебраїчних перетворень, доведення математичних теорем.
Одним з підходів до специфікації програмного забезпечення є композиційне (експлікативне) програмування (КП), яке започатковане академіком НАН України, доктором фізико-математичних наук, проф. В.Н. Редьком та розвивається на кафедрі теорії та технології програмування факультету кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. КП є розвитком структурологічного підходу Г. Фреге, який був перенесений на програмування А.А. Ляпуновим та розвинений Ю.І. Яновим, А.П. Єршовим, Л.О. Калужніним, В. М. Глушковим та іншими. В КП досліджуються системи на різних рівнях абстракції, які виникають на шляху експлікації програмування – абстрактному, булевському та номінативному (атрибутному) рівнях. Системи останнього рівня, які базуються на композиційно-номінативних методах, запропонованих М.С. Нікітченком, є досить багатими для адекватного задання моделей структур даних, програм та засобів їх конструювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКСІОМАТИЧНІ СИСТЕМИ СПЕЦИФІКАЦІЙ ПРОГРАМ НАД НОМІНАТИВНИМИ ДАНИМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок