Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> фіброхоледохоскопія В діагностиці І лікуванні патології жовчних проток

фіброхоледохоскопія В діагностиці І лікуванні патології жовчних проток

Назва:
фіброхоледохоскопія В діагностиці І лікуванні патології жовчних проток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров'я України
Дніпропетровська державна медична академія
Калинчук Сергій Васильович
УДК 616.33-022.44-002.44-005.1: 616.342 – 002.44 – 08
фіброхоледохоскопія В діагностиці
І лікуванні патології жовчних проток
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис
Рoбота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: д.мед.н., професор, ГрубнИк вОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ, завідуючий кафедрою шпитальної хірургії з післядипломною підготовкою Одеського державного медичного університету МОЗ України.
 
Офіційні опоненти: д.мед.н., професор, МАМЧИЧ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ, завідуючий кафедрою хірургії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
д.мед.н., професор, БЕРЕЗНИЦЬКИЙ ЯКІВ СОЛОМОНОВИЧ, завідуючий кафедрою факультетської хірургії та хірургії інтернів Дніпропетровської державної медичної академії МОЗ України
Провідна установа: Інститут хірургії та трансплантології АМН України
Захист дисертації відбудеться 08.11.2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 у Дніпропетровській державній медичній академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий 07.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.мед.н., доцент Ю.Ю. Кобеляцький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Патологія жовчного міхура і жовчних проток займає одне з найважливіших місць в гастроентерології. За даними різних авторів, вона складає від 16 до 27% (Березницький Я.С., 2001). У нашому регіоні вона зустрічається у близько 20% населення.
Впровадження останніх досягнень науки в хірургічну практику викликало необхідність перегляду деяких принципів лікування окремих захворювань печінки, жовчного міхура та жовчних проток, удосконалення існуючих методів дослідження та заміни їх новими, що дозволяє більш глибоко вивчити патологічний процес та його характер і визначити необхідний обсяг хірургічного втручання.
Жовчнокам'яна хвороба займає одне з провідних місць в патології шлунково-кишкового тракту. За даними вітчизняних та закордонних авторів, вона є однією з поширених патологій у світі і складає від 14 до 17% (Ничитайло М.Ю., 2001, Paganini A., 2001). У цьому аспекті великого значення набуває вивчення ускладнених форм жовчнокам'яної хвороби (холедохолітіаз, механічна жовтяниця), розробка нових методів діагностики і лікування даного захворювання. Слід зазначити, що вже при первинному звертанні хворих на жовчнокам'яну хворобу, у 12–15 % конкременти знаходять не тільки в жовчному міхурі, але і в холедоху (Андрєєв А.Л., 1996). Враховуючи те, що це захворювання частіше зустрічається у хворих віком старше 50 років, з супутньою патологією, малоінвазійні методи лікування посідають важливе місце у розв'язанні даної проблеми. Але виникає нове запитання: як виконати ревізію жовчних проток під час лапароскопічних втручань? Інтраопераційна холангіографія, за даними різних авторів, дає досить високий результат помилок (6–14%), нерідко виникають технічні труднощі при її виконанні, що потребує витрат часу на їх подолання (Нечай І.А., 1993, Berci G., 1991). Крім цього, виконання холангіографії через холедохотомічний отвір потребує попереднього ушивання його на дренажі. З появою нового класу фіброхоледохоскопів у хірурга з'явилась можливість виконувати візуальний контроль прохідності жовчних шляхів. На відміну від попередніх холедохоскопів, вони дозволяють виконувати ревізію через куксу міхурової протоки і видаляти конкременти. Фіброхоледохоскопія, як метод діагностики і лікування, має також велике значення у хворих зі стриктурами холедоху, зумовленими як ятрогенними причинами, так і причинами, не пов`язаними з хірургічним втручанням (Огородник П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: фіброхоледохоскопія В діагностиці І лікуванні патології жовчних проток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок