Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Регіональна система міських поселень: структура і особливості функціонування у період трансформації суспільства (на матеріалах Хмельницької області)

Регіональна система міських поселень: структура і особливості функціонування у період трансформації суспільства (на матеріалах Хмельницької області)

Назва:
Регіональна система міських поселень: структура і особливості функціонування у період трансформації суспільства (на матеріалах Хмельницької області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,10 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Заставецький Тарас Богданович
УДК 911.3:314 (477)
Регіональна система міських поселень: структура і особливості функціонування у період трансформації суспільства
(на матеріалах Хмельницької області)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Тернопільського державного університету імені Володимира Гнатюка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат географічних наук, професор
Пушкар Іван Миколайович, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, завідувач кафедри економічної і соціальної географії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор Доценко Анатолій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, головний науковий співробітник відділу проблем відтворення людського капіталу і розселення, м.Київ
кандидат географічних наук, доцент
Гудзеляк Ірина Іванівна, Львівський національний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри економічної і соціальної географії.
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, кафедра географії та картографії України, м.Чернівці
Захист дисертації відбудеться 12 березня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м.Львів, вул.Дорошенка, 41, ауд.26)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 17).
Автореферат розіслано 11 лютого 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук,
професор Волошин І.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Однією із найважливіших проблем нової реґіональної економічної політики є активізація соціально-економічного розвитку населених пунктів, передусім міських поселень. Вони повинні стати раціонально-організованими комплексами виробничих зон, житлових масивів, об’єктів виробничої і соціальної інфраструктури, які забезпечували б найкращі умови для життя і діяльності людей. Саме тому дослідження форм міського розселення, виявлення проблем його територіальної організації у період трансформації суспільства є необхідним і актуальним при пошуку шляхів регулювання процесу розселення у країні загалом і в окремих її реґіонах. Це особливо актуально в зв’язку з поставленим в Конституції України та у Законі “Про місцеве самоврядування в Україні” завданням перед органами місцевого самоврядування із затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку і забезпечення їх виконання, із розширенням правових гарантій (економічних, духовних, соціальних, політичних) місцевого самоврядування. Структурна перебудова господарства, зміна інституційної політики, розширення прав органів місцевого управління, погіршення демографічних та екологічних ситуацій, соціальні негаразди в містах посилюють необхідність зміни наукових підходів до вивчення міських поселень, пошуку нових шляхів вдосконалення просторової організації їх територіальних систем.
Оскільки міські поселення є складними формами розселення та господарювання, до їх вивчення зверталися вчені-економісти, географи, історики, соціологи, екологи, правники, медики та ін. Вагомий внесок у суспільно-географічні дослідження міст в нашій країні зробили О.Т.Ващенко, А.П.Голіков, І.І.Гудзеляк, В.О.Джаман, А.І.Доценко, Я.І.Жупанський, Ф.Д.Заставний, С.І.Іщук, Є.П.Качан, В.М.Кубійович, В.В.Ковтун, Л.М.Корецький, М.З.Мальський, С.С.Мохначук, В.П.Нагірна, Я.Б.Олійник, М.М.Паламарчук, В.М.Пересєкін, С.М.Писаренко, Ю.І.Пітюренко, І.М.Пушкар, Л.Г.Руденко, А.М.Слащук, Г.Г.Старостенко, О.І.Степанів, А.В.Степаненко, М.Ф.Тимчук, Д.В.Ткач, О.Г.Топ-чієв, М.І.Фащевський, О.І.Шаблій, Л.Т.Шевчук та ін.
Однак багато теоретичних і прикладних положень цих досліджень вимагають перегляду з огляду на зміну суспільних відносин, на появу нових рис в урбанізаційних процесах (сповільнення темпів урбанізації, деурбанізація та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Регіональна система міських поселень: структура і особливості функціонування у період трансформації суспільства (на матеріалах Хмельницької області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок