Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ–НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (на матеріалах Одеси)

СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ–НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (на матеріалах Одеси)

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ–НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (на матеріалах Одеси)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПЕТРОВСЬКИЙ Володимир Миронович
УДК 340.15:351.745
СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ
РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ–НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (на матеріалах Одеси)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат юридичних наук, доцент
ДОЛМАТОВА Наталія Іванівна,
Міжнародний гуманітарний університет,
завідувач кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент Академії правових наук України
ЯРМИШ Олександр Назарович,
Державний науково-дослідний інститут МВС України,
начальник;
кандидат юридичних наук, доцент,
ХАРИТОНОВА Тетяна Євгенівна,
Одеська національна юридична академія,
доцент кафедри аграрного, земельного
та екологічного права
Захист відбудеться 5 жовтня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 3 вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У справі ефективної розробки будь-якої наукової проблеми важливе місце посідає вивчення історії питання, що дозволяє краще зрозуміти сучасні проблеми, дає можливість з’ясувати закономірності розвитку теорії і практики. Це стосується і дослідження діяльності міської поліції Російської імперії. Неупереджене вивчення архівних матеріалів, наукових праць із проблем боротьби зі злочинністю свідчить, що багато які із створених нині конструкцій, учень і концепцій мають аналоги в минулому. Закономірно, що дослідники минулого стикалися з тими ж проблемами, що і сучасні вчені. Вивчення досвіду тих років, його узагальнення і висновки, зроблені на цій основі, можуть бути використані і сьогодні.
Здійснення дослідження з історії формування та становлення правоохоронних органів України слід починати з діяльності поліцейських органів Російської імперії останньої чверті ХVІІІ – початку ХХ ст. Саме в цей період закладалися організаційно-правові основи діяльності поліції, створювалася нормативно-правова база, розроблялися критерії підбору кадрів, визначалися методи роботи, обґрунтовувалися заходи матеріально-технічного забезпечення тощо.
Діяльність поліції Російської імперії цікавила суспільство упродовж усієї її історії, а з появою передумов для її вивчення перетворилася на важливий предмет аналізу дослідників, яким залишається і нині. Гострота питання і зацікавленість усіх активних прихильників розвитку України як правової держави переводить цю проблему із суто науково-дослідної сфери до сфери практичної політики. Очевидно, що увага до історії поліції в цілому і міської поліції Російської імперії, зокрема, обумовлена низкою чинників.
Об’єктивне вивчення однієї з основоположних складових поліцейської системи – міської поліції – обумовлює детальний розгляд її функцій, через які реалізовувалася переважна маса рішень влади, що відображували волю правлячої еліти. Без вивчення зазначеного інституту неможливо у повному обсязі, об’єктивно дослідити й оцінити таку функцію держави, як охорона правопорядку, а також визначити ефективність її реалізації. Аналіз структури та діяльності міської поліції надає також необхідний матеріал для розвитку понятійно-категорійного апарату історії та теорії держави і права.
Не менш актуальною продовжує залишатися проблема необхідності руйнування стереотипів в оцінках діяльності поліції Російської імперії і спростування фальсифікацій, що існують в літературі і нерідко переходять з одного видання до іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МІСЬКОЇ ПОЛІЦІЇ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРІЇ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХVІІІ–НА ПОЧАТКУ ХХ ст. (на матеріалах Одеси)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок