Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЕКСИКИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі творів О.І. Купріна та В.В. Вересаєва)

ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЕКСИКИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі творів О.І. Купріна та В.В. Вересаєва)

Назва:
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЕКСИКИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі творів О.І. Купріна та В.В. Вересаєва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
175
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕСПАЛОВА Юлія Володимирівна
УДК 811.161.1'42
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЕКСИКИ
МОВЛЕННЄВОЇ ДІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ
(на матеріалі творів О.І. Купріна та В.В. Вересаєва)
Спеціальність 10.02.02 – російська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального та російського мовознавства Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Пристайко Тамара Степанівна, професор
кафедри загального та російського мовознавства
Дніпропетровського національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України,
Отін Євген Степанович,
завідувач кафедри мовознавства та історії мови,
декан філологічного факультету
Донецького національного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Гамалі Ольга Ігорівна,
доцент кафедри російської філології та
зарубіжної літератури Криворізького державного
педагогічного університету
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка, кафедра загального та
російського мовознавства, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 2 ” жовтня 2002 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корпус 1, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13.
Автореферат розісланий “_2_” _вересня_ 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент М. С. Ковальчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Лексика із значенням мовлення, зокрема дієслова говоріння, є одним з найдавніших і найактивніших семантичних класів російської мови. Постійна увага вчених до дієслів даної групи значною мірою обумовлюється тим, що ці лексеми репрезентують найважливішу ділянку свідомої діяльності людини – мовлення, від якої залежать всі інші різновиди людської діяльності.
З 60-70-х рр. минулого сторіччя відзначається активізація інтересу русистів до лексико-семантичної групи дієслів мовлення, що було пов'язано з початком послідовного вивчення дієслівних ЛСГ у системному аспекті. Системні характеристики дієслівної лексики зі значенням мовлення досліджуються насамперед у парадигматичному (В.П. Бахтіна, Л.М. Васильєв, І.М. Кобозєва, А.І. Кудрявцева, О.О. Мельникова, З.В. Нічман, Є.С. Отін, І.О. Сколотова, Г.В. Степанова та інші) і синтагматичному (С.М. Антонова, Т.П. Ломтєв, І.В. Ніколаєва, Н.Л. Туманова, О.П. Шарикова та інші) аспектах, дещо пізніше увагу вчених привертає функціональний аналіз цих одиниць.
Функціональний аспект вивчення дієслів говоріння здійснюється в дослідженнях реального функціонування їх у різноманітних стилях російської мови в порівняльному аспекті (Т.В. Кочеткова) або ж аналізу в межах одного мовного стилю, насамперед художнього. На сьогодні вже достатньо повно вивчені склад і семантична структура цього класу дієслів у художньому мовленні в цілому (Н.Г. Благова, Л.К. Жулинська, О.Г. Ковалевська, М.К. Милих та ін.), а також у художньому мовленні різних авторів (А.І. Кудрявцева, Л.Г. Бабенко, Н.С. Болотнова, Л.С. Вікулова, Н.С. Петруничева, Ж.С. Питиримова, Г.С. Пузін, Л.С. Теплякова та ін.).
Проте, незважаючи на численні роботи, ця лексична група залишається благодатним ґрунтом для проведення нових лінгвістичних і лінгвостилістичних досліджень.
Актуальність даного дисертаційного дослідження, присвяченого виявленню лінгвостилістичного потенціалу лексики мовленнєвої дії, що функціонує у творах О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНИЙ ПОТЕНЦІАЛ ЛЕКСИКИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЇ У ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ (на матеріалі творів О.І. Купріна та В.В. Вересаєва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок