Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ В ПОЛІТИЦІ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ (20-30-х рр. ХХ ст.)

ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ В ПОЛІТИЦІ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ (20-30-х рр. ХХ ст.)

Назва:
ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ В ПОЛІТИЦІ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ (20-30-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
48,40 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Свистович Степан Михайлович
УДК 94(477):061.25
ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ В ПОЛІТИЦІ
БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ
(20-30-х рр. ХХ ст.)
Спеціальність: 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня доктора історичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії та археології слов’ян Інституту історичної освіти Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.
Науковий консультант: доктор історичних наук, професор
Журба Михайло Анатолійович,
Інститут історичної освіти Національного
педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри історії та археології слов’ян.
Офіційні опоненти : доктор історичних наук, професор
Кучер Володимир Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України,
головний науковий співробітник відділу
етноісторичних досліджень;
доктор історичних наук, професор
Марчу Василь Васильович,
Прикарпатський національний університет
ім. Василя Стефаника,
завідувач кафедри політології;
доктор історичних наук, професор
Нікольський Володимир Миколайович,
Донецький національний університет,
професор кафедри історії укра№їни.
Захист відбудеться “21” червня 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано “19” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах становлення сучасного українського суспільства та побудови відносин між окремими соціальними верствами і державою виникає необхідність вивчення досвіду функціонування громадських об’єднань колишньої радянської України, зокрема, визначення їх місця в політиці більшовицького режиму у міжвоєнну добу. Без урахування цього аспекту неможливо уявити реальні чинники формування суспільних явищ та процесів, роль окремих соціальних верств у суспільному житті на сучасному етапі – коли на зміну одним політичним партіям і пов’язаним з ними громадським організаціям приходять нові. Від того, яке місце вони займуть у суспільстві і на яких засадах діятимуть, в значній мірі буде залежати доля Української держави.
Пошук ефективних механізмів подальшої розбудови незалежної держави ставить питання всебічного аналізу історичного досвіду, його позитивних і негативних рис. Стає очевидним, що багато соціально-економічних та культурних негараздів сучасного українського суспільно-політичного життя обумовлено першопричинами, які випливають з тоталітарної доби в українській історії.
Розуміння сучасного стану громадського руху в Україні має в своїй основі розуміння системи тоталітарного управління суспільним життям. Саме тому детальне вивчення історичних обставин формування і функціонування тоталітарної моделі організації громадського життя у підрадянській Україні 20-х – 30-х рр. ХХ ст. дозволяє з’ясувати дійсні причини проблем і складнощів на шляху розбудови громадянського суспільства в сучасній Україні.
Більшовицький режим намагався імітувати демократичну модель розбудови суспільного і державного життя, а тому створював ідеологічні міфи у форматі історії створення та функціонування громадських організацій УСРР у міжвоєнну добу. Замовчування реальних політичних цілей компартійного режиму створило проблему білих і темних плям у питаннях забезпечення соціального підґрунтя для соціалістичного експерименту актуальність вивчення якого, посилюється тим фактом, що молода Українська держава розбудовує свою соціальну сферу також на основі участі громадськості у вирішенні соціальних, культурних та господарських проблем. Розвінчування ідеологічних міфів, усунення хибних стереотипів в історії є одним з провідних завдань сучасної української історичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКІ ОБ’ЄДНАННЯ УКРАЇНИ В ПОЛІТИЦІ БІЛЬШОВИЦЬКОГО РЕЖИМУ (20-30-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок