Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИБУХОВОГО СПОСОБУ ЗВЕДЕННЯ ТОРКРЕТБЕТОННОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК

ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИБУХОВОГО СПОСОБУ ЗВЕДЕННЯ ТОРКРЕТБЕТОННОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИБУХОВОГО СПОСОБУ ЗВЕДЕННЯ ТОРКРЕТБЕТОННОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
40
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХОМЕНЧУК ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 624.132:622.281.4
ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИБУХОВОГО СПОСОБУ ЗВЕДЕННЯ ТОРКРЕТБЕТОННОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК
Спеціальність: 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівництва шахт і підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
ШЕВЦОВ Микола Романович,
завідувач кафедри будівництва шахт та підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
ПЕТРЕНКО Володимир Дмитрович,
завідувач кафедри тунелів, основ і фундаментів Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту ім. акад. В.Лазаряна Міністерства транспорту та зв’язку;
кандидат технічних наук, доцент
ТЕРЕЩУК Роман Миколайович,
доцент кафедри будівництва і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донбаський державний технічний університет, кафедра будівельні геотехнології і гірничі споруди Міністерства освіти і науки України (м.Алчевськ).
Захист дисертації відбудеться “_4__” _липня_ 2007 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49005, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “ 4 ” червня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз стану підготовчих виробок шахт України показав, що в понад 1800 км підготовчих гірничих виробках на сьогоднішній день виконуються роботи з ремонту кріплення. Крім того, з 635 діючих на шахтах Донбасу вертикальних стволів 254 також мають порушення кріплення.
В умовах нових ринкових відносин актуальні питання зниження вартості, енергоємності і трудомісткості ремонту кріплення гірничих виробок.
Одним з перспективних способів підтримки і ремонту кріплення гірничих виробок, що дозволяють знизити трудомісткість і матеріалоємність, є посилення кріплення набризкбетоном чи торкретбетоном у місцях прояву підвищеного гірського тиску. Однак низка особливостей технології набризкбетонування перешкоджають широкому застосуванню даного способу. До них відносяться: необхідність спеціального устаткування, джерел енергії; нераціональне застосування при невеликих обсягах робіт (високі транспортні витрати, тривалий підготовчий період) та в камерних виробках великого перетину, залежність якості покриття від досвіду і кваліфікації сопловщика. Так само існує безпека отруєння аерозолем бетонної суміші та прискорювачів схоплення, поразці матеріалом, що відскочив, (особливо при застосуванні сталефібронабризкбетону).
У світлі вище переліченого, вдосконалення методу набризкбетонування при спорудженні та ремонті кріплення гірничих виробок є актуальною науково-технічною задачею.
Зв’язок роботи з планами наукових робіт університету. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетної теми Д-5-02 “Обґрунтування способів та параметрів підвищення адгезійних властивостей та міцності бетонного кріплення, що зводиться при проведенні гірничих виробок” (№ ДР 0102U001156) та кафедральної теми Н-6-2000 “Дослідження та удосконалення технології будівництва й реконструкції навколоствольного двору”.
Мета роботи полягає в обґрунтуванні параметрів технології зведення торкретбетонного кріплення гірничих виробок вибуховим диспергуванням цементно-піщаної суміші з судин, що легко руйнуються, яка дозволить локально використовувати торкретбетон при зведенні чи ремонті кріплення в місцях, де традиційні способи застосовувати нераціонально.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ ВИБУХОВОГО СПОСОБУ ЗВЕДЕННЯ ТОРКРЕТБЕТОННОГО КРІПЛЕННЯ ПРИ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ СТІЙКОСТІ ВИРОБОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок