Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну

Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну

Назва:
Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,20 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки україни
ДВНЗ ”Український державний хіміко-технологічний університет”
Свердліковська Ольга Сергіївна
УДК 547.233.4:547.412:547.413:547.539:547.867
Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну
02.00.06 – Хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор,
Бурмістр Михайло Васильович,
ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”,
ректор, завідувач кафедри переробки пластмас та
фото-, нано- і поліграфічних матеріалів, м. Дніпропетровськ.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор,
Михальчук Володимир Михайлович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри фізичної хімії, м. Донецьк.
кандидат хімічних наук, доцент,
Суровцев Олександр Борисович,
Дніпропетровський національний університет, доцент кафедри хімії
і хімічної технології високомолекулярних сполук, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “ 9 ” листопада 2007 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д .078.03 в ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8, к. 220.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”: м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий “ 6 ” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Шевцова К.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синтез нових полімерних матеріалів та їх застосування у різних областях науки і техніки є однією з актуальних проблем хімії високомолекулярних сполук. В останнє десятиліття особливе місце серед полімерів займають полімерні четвертинні амонієві соліПЧАС). Властивості та ефективність впливу ПЧАС на різні системи або процеси у кожному конкретному випадку визначаються молекулярною масою та топологічною будовою макромолекул, зарядом, розподіленим по ланцюгу макромолекули, а також функціональними групами. Висока ефективність ПЧАС обумовлює їх використання у різних галузях хімічної технології. Особливий інтерес викликають дослідження щодо вивчення ПЧАС у технології виготовлення та обробки кінофотоматеріалів, а саме: в якості модифікаторів триацетат целюлозноїТАЦ) основи плівкових фотоматеріалів (ФМ); допоміжних компонентів розчинів для проявлення – активаторів проявлення (добавок, що прискорюють процес обробки), антивуалентів. Перспективним є застосування ПЧАС для блокування процесу корозії електрохімічної природи, а також в якості коагулянтів розведених суспензій глин. Тому актуальною є проблема синтезу ПЧАС з доступної сировини. На підставі аналізу літературних даних та патентних досліджень, було зазначено, що морфолін являє собою доступну вихідну речовину для різних синтезів. Одже синтез четвертинних амонієвих солей (ЧАС) і ПЧАС на основі морфоліну, оксиранових сполук та дослідження їх фізико-хімічних властивостей, фотографічної активності, коагулюючої здатності, електрохімічної дії з подальшим використанням цих речовин у хіміко-технологічних процесах становлять науковий і практичний інтерес.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження дисертаційної роботи виконані у рамках держбюджетної теми “Синтез нових елементоорганічних мономерів та полімерів, дослідження фізико-хімічних основ модифікації ними еластомерних і полімерних матеріалів” (№ держ. реєстрації 0103U001188); “Розробка методів синтезу нових полімерних матеріалів та нанокомпозитів” (№ держ. реєстрації 0106U000251).
Мета роботи і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є синтез ПЧАС на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенідів і морфоліну та встановлення їх властивостей для застосування цих сполук у різних хіміко-технологічних процесах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 



Реферат на тему: Полімерні четвертинні амонієві солі на основі алкілароматичних та аліфатичних дигалогенидів і морфоліну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок