Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ТРУБОПРОВІДНОГО ТРАНСПОРТУ ГАЗУ

МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ТРУБОПРОВІДНОГО ТРАНСПОРТУ ГАЗУ

Назва:
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ТРУБОПРОВІДНОГО ТРАНСПОРТУ ГАЗУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,93 KB
Завантажень:
140
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ
КОВАЛКО МИХАЙЛО ПЕТРОВИЧ

УДК 622.692.4
МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ТРУБОПРОВІДНОГО
ТРАНСПОРТУ ГАЗУ
Спеціальність 05.14.01 - Енергетичні системи та комплекси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук
Київ - 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті газу Національної академії наук України, м.Київ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук Жидкова Матрона Олександрівна, Інститут газу НАН України, провідний науковий співробітник;
доктор технічних наук, професор Шлапак Любомир Степанович, Івано-Франківський державний технічний університет нафти і газу Мінвузу України, професор;
член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук Рєзцов Віктор Федорович, Інститут електродинаміки НАН України, керівник відділення - зав.відділом.
Провідна установа - Інститут проблем моделювання в енергетиці НАН України, м.Київ.
Захист відбудеться “12 ” липня 1999 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.223.01 в Інституті загальної енергетики НАН України за адресою: 254070, Київ-70, Покровська, 11, тел. 417-02-41.
З дисертацією можна ознайомитись в Інституті загальної енергетики НАН України.
Автореферат розісланий “11 ” червня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мельничук Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Газотранспортна система (ГТС) України є розвиненою і однією з найскладніших в світі, вона має 34,3 тис. км магістральних газопроводів діаметром від 100 до 1420 мм, більше 120 компресорних цехів із загальною встановленою потужністю 5300 МВт, близько 1350 розподільчих станцій, 4 пункти передачі газу на експорт.
По вхідних газопроводах на кордоні України потужність ГТС перевищує 230 млрд м3 на рік. У ГТС України експлуатуються 20 типів газоперекачуючих агрегатів, 76,7% з них мають газотурбінні двигуни. Більше половини встановленої потужності ГТС України використовується для забезпечення експортних поставок газу.
На сьогодні в Україні діє 14 підземних сховищ газу (ПСГ) з активним об’ємом більше 30 млрд м3. ПСГ значно підвищують маневровість та надійність системи газопостачання, за цими характеристиками вона вигідно відрізняється від інших систем, а за загальною ємністю ПСГ посідає одне з перших місць у світі.
Система газопостачання (СГП) є національним багатством держави і виконує стратегічні функції забезпечення країни одним із основних енергоносіїв - природним газом.
Однак поточний стан СГП є відбитком загальноекономічних кризових явищ. Більшість магістральних трубопроводів потребують заміни ізоляції, ремонту та заміни труб, поліпшення характеристик засобів захисту від корозії. Більше половини устаткування компресорних станцій виробило свій моторесурс, переважна більшість його - морально застаріле. Наслідок такої ситуації - досить низька ефективність його функціонування, ККД газоперекачуючих агрегатів часто становлять 24-26%, мають місце перевитрати паливного газу, зниження продуктивності та надійності функціонування магістральних газопроводів.
Дуже важливою складовою підвищення загальної ефективності є забезпечення відповідного рівня оперативно-диспетчерського управління систем трубопровідного транспорту газу (СТТГ). Основним напрямом такого поступу є розробка та впровадження ефективних і універсальних математичних та інформаційних засобів для аналізу і оптимізації усталених і нестаціонарних режимів функціонування систем магістральних газопроводів.
Створення зазначених засобів та їх використання в необхідних обсягах в системах оперативно-диспетчерського управління дасть можливість суттєво підвищити загальну ефективність функціонування СТТГ завдяки підвищенню їх продуктивності, енергоефективності, надійності, якості газопостачання та ін.
Більшість з відомих методів розрахунку режимів роботи СТТГ є наближеними методами пошуку аналітичних рішень, вони грунтуються на різноманітних спрощеннях вихідних рівнянь газової динаміки (трубопроводи) та рівнянь компресорних станцій (насамперед, їх лінеаризація).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: МЕТОДИ ТА ЗАСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ СИСТЕМ ТРУБОПРОВІДНОГО ТРАНСПОРТУ ГАЗУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок