Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КРИЗА СИСТЕМИ "ЛЮДИНА-ПРИРОДА" В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВIЛIЗАЦIЇ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ (соціально-філософський аспект)

КРИЗА СИСТЕМИ "ЛЮДИНА-ПРИРОДА" В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВIЛIЗАЦIЇ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ (соціально-філософський аспект)

Назва:
КРИЗА СИСТЕМИ "ЛЮДИНА-ПРИРОДА" В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВIЛIЗАЦIЇ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ (соціально-філософський аспект)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,17 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ПЕДАГОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ імені Г.С.СКОВОРОДИ
БАЗАЛУК ОЛЕГ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
на правах рукопису
УДК 316.42
 
КРИЗА СИСТЕМИ "ЛЮДИНА-ПРИРОДА" В
УМОВАХ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВIЛIЗАЦIЇ ТА ШЛЯХИ
ЇЇ ПОДОЛАННЯ
(соціально-філософський аспект)
Спеціальність 09.00.03 - соціальна філософія та
філософія історії
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата філософських наук
 
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Г.С.Сковороди
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор філософських наук, професор
КАСЬЯН Володимир Іванович (кафедра
філософії гуманітарних факультетів
Київського національного університету
імені Т. Г. Шевченко).
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ: доктор філософських наук, професор Мокляк Микола
Миколайович, Інститут філософії ім.Г.С.Сковороди
НАН України, в.о.завідувача відділу.
 
кандидат філософських наук, Хилько Микола
Іванович, Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, доцент кафедри політології
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології, м.Київ
Захист відбудеться 23 лютого 2001 року о 14 годині на засіданні спеціалізованної вченої ради Д 26.161.02 в Інституті філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії ім.Г.С.Сковороди НАН України (01001, м. Київ, вул.Трьохсвятительська, 4).
Автореферат розісланий 22 січня 2001 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук Ситниченко Л.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Взаємовідносини людини і природи споконвіку були непростими. Але особливого загострення вони набули наприкінці ХХ ст., коли господарсько-перетворююча діяльність людства за масштабністю та інтенсивністю зрівнялася з природними геологічними процесами і фактично поставила земну цивілізацію на межу экологічної катастрофи.
З організацією соціуму людина вийшла на новий рівень досконалості, попала в нову площину існування. Вона почала домінувати над світом природи. Вона в повній мірі стала використовувати її енергетичні джерела, її сировинну базу. Пройшло декілька тисячоліть і людина прямо на очах історії змінила образ планети, трансформувавши біосферу в сферу активності розуму - ноосферу. І ця “прискорена” трансформація, цей стрибок від примітивних знарядь праці - загострених палиць-копалок, дубин та кремнієвих ручних рубил - до сучасних, насичених електронікою технологій, як і будь-яка революція був “кровавим” і не простим як для самої людини, так і для світу природи.
Екосистема Землі, її складові частини: атмосфера, гідросфера, літосфера і особливо біосфера, відчули на собі силу деструктивного впливу нової антропогенної хвилі. Антропогенез, що набирав темпи не змінював, а руйнував все на своєму шляху. Для нашого покоління стало нормою отруєне токсичними речовинами повітря. Як належне ми сприймаємо забудований населеними пунктами, зяючий використаними і покинутими свердловинами, викидаючий в небо тони отруйних хімічних речовин промисловий комплекс, закований в панцер автомагістралей ландшафт планети, навіть не задумуючись над тим, а чи дійсно цей сучасний образ Землі кращий чи “досконаліший” того, який був вне далекому минулому, а всього сотні років тому? Чим воно краще і “ноосферичніше” того ландшафту, в якому формувалися наші прапрапредки: вкритого лісовими масивами і дихаючого чистотою та свіжістю природного середовища?
Але змінилося не лише повітря, знищені не лише лісові масиви. Людина, як могутня деструктивна сила, проникла скрізь, здійснила свій негативний вплив на всі життєво важливі сфери екосистеми планети. Забруднена, штучним втручанням порушена водяна система Землі. Грунт піддається ерозії, виснажений споживацьким ставленням так званих “землеробів”. Постійними нормами стали кислотні дощі, наступ пісків на плодородні в недалекому минулому землі, озонова діра, різного роду аварії та катастрофи на промислових підприємствах, загроза порушення економічного балансу планети, біологічного кругообігу речовини, виснаження сировинної бази планети.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КРИЗА СИСТЕМИ "ЛЮДИНА-ПРИРОДА" В УМОВАХ ТЕХНОГЕННОЇ ЦИВIЛIЗАЦIЇ ТА ШЛЯХИ ЇЇ ПОДОЛАННЯ (соціально-філософський аспект)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок