Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ЧОРНОЗЕМІВ ОПІДЗОЛЕНИХ У ЛАНЦІ ЗЕРНО-ПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ЧОРНОЗЕМІВ ОПІДЗОЛЕНИХ У ЛАНЦІ ЗЕРНО-ПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ЧОРНОЗЕМІВ ОПІДЗОЛЕНИХ У ЛАНЦІ ЗЕРНО-ПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТІТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
КИРИЛЮК ВІКТОР ПЕТРОВИЧ
УДК 631.51:631.582:551.5
ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ
ЧОРНОЗЕМІВ ОПІДЗОЛЕНИХ У ЛАНЦІ ЗЕРНО-ПРОСАПНОЇ
СІВОЗМІНИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.01 – ЗАГАЛЬНЕ ЗЕМЛЕРОБСТВО
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Хмельницькій державній сільськогосподарський дослідній станції Української академії аграрних наук та Інституту землеробства УААН протягом 1997-2000рр.
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор,
Малієнко Анатолій Митрофанович, завідувач
лабораторії обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами
Інститут землеробства УААН .
Офіційні опоненти – доктор сільськогосподарських наук, професор
Танчик Семен Петрович, директор Інституту
рослинництва, грунтознавства та екології
Національного аграрного університету
кандидат сільськогосподарських наук
Шикітка Василь Лукич, старший науковий
співробітник Інституту землеробства і тваринництва
західного регіону УААН.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет
Міністерства АП України
Захист відбудеться „ 28 жовтня 2003 р. о 12 годині
на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН
Відгуки на автореферат в двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, смт.Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий "__15___"__вересня _2003 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні системи обробітку ґрунту повинні не тільки створювати умови для підвищення продуктивності сільськогосподарських культур, але й забезпечувати стабілізацію родючості ґрунту за мінімальних витрат енергетичних ресурсів.
Однією із головних причин значних коливань урожайності на сьогодні є зниження потенційної родючості ґрунту внаслідок надмірного фізичного впливу на нього шляхом при багаторазового обробітку, зокрема з обертанням скиби.
Пріоритетним завданням вітчизняного землеробства є припинення деструктивних процесів в ґрунті, стабілізація та підвищення його родючості шляхом розробки й впровадження систем раціонального ресурсоощадливого обробітку.
Актуальність теми. В умовах України виконаний значний обсяг науково-дослідних робіт по вивченню ефективності способів основного обробітку ґрунту (Ф.А.Попов, А.М.Малієнко, О.Г.Тараріко, М.К.Шикула та інші). Однак на Поділлі питання основного обробітку, що пов'язані з грунтопоглибленням (плуг-чизель, пара плуг) у порівнянні з загальноприйнятими технологіями обробітку ґрунту при їх постійному застосуванні під усі культури сівозміни та комбінованому в поєднанні з оранкою вивчені недостатньо. Актуальним для зони високого рівня зволоження є визначення впливу таких систем обробітку, на його водно-фізичні властивості, потенційну та ефективну родючість, ступінь забур'яненості посівів. Особливо актуальним є розробка ефективних заходів боротьби з бур'янами при догляді за посівами, що дасть можливість збільшити продуктивність та покращити якість культур зерно-просапної сівозміни, та підвищити ефективність технологій їх вирощування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по темі дисертаційної роботи проводились відповідно до науково-технічної програми на 1996-2000 рр. „Землеробство”, підпрограма „Системи землеробства в зоні Лісостепу та Полісся”, завдання 03 „Розробити системи обробітку ґрунту й боротьби з бур’янами в зональних ґрунтозахисних, енергозберігаючих системах землеробства в умовах багатоукладної аграрної економіки” і тематичних планів Хмельницької ДСГДС (№ держреєстрації 01960018763).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягає у науковому обґрунтуванні, розробці та впровадженні оптимальних систем обробітку ґрунту в ланці сівозміни: горох – озима пшениця – цукрові буряки в зоні достатнього зволоження правобережного Лісостепу України, та окремих питань щодо строків здійснення основного обробітку, опрацюванні ефективних заходів контролю шкідливої дії бур'янів у посівах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ ОБРОБІТКУ ЧОРНОЗЕМІВ ОПІДЗОЛЕНИХ У ЛАНЦІ ЗЕРНО-ПРОСАПНОЇ СІВОЗМІНИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок