Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДОЗНАВСТВА

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДОЗНАВСТВА

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДОЗНАВСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут проблем виховання
Академії педагогічних наук України
ГЕНИК МАРІЯ СТЕПАНІВНА
УДК: 37.034: 37.3: 398
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДОЗНАВСТВА
 
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання АПН України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України,
кандидат педагогічних наук, професор

Науково-методичний центр
“Українська етнопедагогіка і народознавство”
АПН України, директор.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Руденко Юрій Дмитрович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, професор кафедри
історії та теорії педагогіки;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Повалій Людмила Вікторівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувач лабораторії сімейного виховання.
Захист дисертації відбудеться 24 червня 2008 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул .М.Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 23 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М. Масол


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі творення України як демократичної, правової держави та її інтеграції до загальноєвропейського співтовариства все більшої гостроти набуває проблема формування морально-етичних цінностей підростаючого покоління. Дедалі очевиднішими стають впливи політичних і моральних криз, глобалізації суспільства та відірваність підростаючого покоління від народного ґрунту, підміна загальнолюдських морально-етичних цінностей молодіжною субкультурою. Це спонукає до використання культурної і педагогічної спадщини українського народу, пошуку оптимальних шляхів морального та етичного виховання школярів на основі відродження народних звичаїв і традицій. У морально-етичних цінностях сконцентрований багатовічний досвід життєдіяльності українського народу, його ідеали, уявлення про добро і зло, піднесене і потворне. Виховне значення морально-етичних цінностей полягає у тому, що вони є одночасно результатом практики виховання підростаючого покоління і ефективним засобом виховання.
На необхідності звернення до виховного досвіду народу, його морально-етичних цінностей наголошують державні програми “Освіта” (Україна
ХХІ століття), “Діти України”, Концепції “Національного виховання”, “Виховання дітей та молоді у національній системі освіти”, “Сучасного українського виховання”, Національна доктрина розвитку освіти, Указ Президента України від 27 квітня 1999 р. “Про заходи щодо розвитку духовності, захисту моралі та формування здорового способу життя громадян”.
Значення народознавства як дієвого виховного засобу відображено в дослідженнях відомих вітчизняних учених: М.Грушевського, М.Драгоманова, М.Костомарова, А.Могильницького, Г.Сковороди, І.Франка, К.Ушинського.
У дослідженнях філософів, психологів і педагогів безпосередньо чи опосередковано розкриваються різноманітні аспекти формування морально-етичних цінностей у дітей засобами народознавства.
Вагомий внесок у вивчення цієї проблеми належить філософам Г.Гегелю, А.Камо, Я.Коллару, Ж.Сартру, К.Ясперсу; психологічні основи формування морально-етичних цінностей у дітей в процесі осягнення досвіду народу розкриваються у працях І.Беха, М.Боришевського, М.Государєва, О.Дробницького, В.Москальця, В.Тугарінова, В.Ядова; педагогічні основи виховання у дітей морально-етичних цінностей українського народу досліджуються в роботах О.Вишневського, В.Костіва, В.Оржеховської, Л.Повалій, Ю.Руденка, М.Стельмаховича, Б.Ступарика, В.Сухомлинського, О.Сухомлинської, К.Чорної, П.Щербаня; методика виховання дітей на народних звичаях і традиціях розкрита в дослідженнях Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДОЗНАВСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок