Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНІЙ ЧАС І ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ДРАМАТУРГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIІ-XVIII СТ.)

ХУДОЖНІЙ ЧАС І ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ДРАМАТУРГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIІ-XVIII СТ.)

Назва:
ХУДОЖНІЙ ЧАС І ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ДРАМАТУРГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIІ-XVIII СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,32 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Кіровоградський державний педагогічний університет
імені Володимира Винниченка
КОЗЛОВ Роман Анатолійович
УДК 821.161.2-2.09
ХУДОЖНІЙ ЧАС І ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ДРАМАТУРГІЇ
(НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIІ-XVIII СТ.)
10.01.06. – теорія літератури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Кіровоград – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, професор
Стрюк Лариса Борисівна,
Криворізький державний педагогічний університет, професор кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: – доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри української літератури;–
кандидат філологічних наук, доцент
Назарець Віталій Миколайович,
Міжнародний університет “Рівненський
економіко-гуманітарний інститут”
імені академіка Степана Дем’янчука,
завідувач кафедри української літератури.
Провідна установа – кафедра теорії мистецтва Дніпропетровського національного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “29” квітня 2005 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .053.01 у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1; зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка: (25006, м. Кіровоград, вул. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий “26” березня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої
вченої ради Кухар О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Час і простір належать до базових аспектів свідомості людини, а тому вивчення способів, процесу й наслідків утілення цих явищ у мистецтві, зокрема в художній літературі є важливим етапом на шляху осягнення художнього образу, процесу його становлення та реалізації у творі, у свідомості автора і перцепієнта. Питань, що лежать у цій площині, торкалися античні мислителі, мистецтвознавці XVII-XX ст. та філософи. На сьогодні вже визначено, що в структурі твору художній час і простір є первинними інформаційними кодами зі значним художнім потенціалом, а тому дослідження цих явищ становить актуальне завдання сучасної науки.
При огляді літературознавчих праць з проблем художнього часу і простору було з’ясовано, що особливо гострим є питання впливу видових ознак аналізованих творів на методику роботи. Найбільш загальні принципи хронотопного аналізу твору літератури сформульовані у працях М. Бахтіна, Д. Лихачова, Ю. Лот-мана; висловлені ними положення є надійним теоретичним підґрунтям більшості сучасних досліджень. Найбільш детально розробленою на сьогодні є методика хронотопного аналізу прози, їй зокрема присвячені праці Н. Бернадської, І. Білодіда, Р. Герднера, М. Горностаєва, В. Гречнєва, М. Гуменного, Т. Денисової, Н. Джохадзе, Н. Драгомирецької, І. Єгорова, О. Зарицького, Р. Івани-чука, В. Куземського, М. Лейтіса, Г. Маргвелашвілі, Н. Мисливець, Т. Мотильової, С. Неклюдова, І. Попової, Н. Ржевської, Ю. Хабатюка, Чан Дінь Ши, В. Шкловського та інших. У сфері хронотопного аналізу поезії найпомітнішими є дослідження Л. Дзіковської, М. Ільницького, О. Ка-мінчук, С. Лободи, В. Мовчанюка, Н. Мос-каленко, Е. Свенцицької тощо.
Вивчення художнього часу і простору драматургії ще тільки розпочато. Найбільш вагомими в цьому плані, на нашу думку, є праці М. Сулими “Українська драматургія XVII-XVIII ст.” та С. Скиби “Художній час і художній простір у творчості Лесі Українки”.
Про актуальність окресленої проблематики в сучасному літературознавстві, мистецтвознавстві й естетиці свідчать також збірники наукових праць “Ритм, простір і час у літературі та мистецтві” (1974 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ХУДОЖНІЙ ЧАС І ХУДОЖНІЙ ПРОСТІР У ДРАМАТУРГІЇ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ XVIІ-XVIII СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок