Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Комплексна оцінка та механізм регулювання зайнятості населення у контексті соціально-економічного розвитку регіону

Комплексна оцінка та механізм регулювання зайнятості населення у контексті соціально-економічного розвитку регіону

Назва:
Комплексна оцінка та механізм регулювання зайнятості населення у контексті соціально-економічного розвитку регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,63 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРАВА
Гармідер Лариса Дмитрівна
УДК: 331.101.262:331.5
Комплексна оцінка та механізм регулювання зайнятості
населення у контексті соціально-економічного розвитку регіону
Спеціальність 08.02.03 – Організація управління,
планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному хіміко-технологічному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Багрова Інна Василівна,
Український державний хіміко-технологічний
університет, професор кафедри економіки
промисловості та організації виробництва
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Харківський державний економічний університет,
завідувач кафедри бізнесу та підприємництва
кандидат економічних наук, доцент
Єкімов Сергій Володимирович,
Дніпропетровський національний університет, доцент
кафедри фінансів
Провідна установа – Інститут економіки промисловості НАН України, відділ проблем регіональної економіки,
м. Донецьк
Захист відбудеться 30.05.2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.120.01 у Дніпропетровському університеті економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського університету економіки та права за адресою: 49000, м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Леніна, 18.
Автореферат розісланий 29.04.2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шаповал В.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення ефективної політики використання трудових ресурсів є одним з основних питань, які необхідно розглядати в проблематиці соціально-економічного розвитку держави, окремого регіону. Сучасний етап соціально-економічного розвитку в Україні супроводжується такими негативними рисами, як перевищення пропозиції робочої сили над попитом; низька ефективність використання трудового потенціалу країни; низька пристосованість робочої сили до нових умов господарювання; зростаючі соціальні ризики; низький рівень, нестабільність і коливання доходів тощо, що й призводить до збідніння переважної частини населення. Основною причиною такого стану є те, що основні структурні параметри економічного потенціалу країни не в повній мірі відповідають національним інтересам.
У структурі національної економіки утворилися нові сегменти, які перебувають за межами регулюючого впливу державної економічної політики. Поряд зі сферою офіційної формується сфера неофіційної (тіньової) економіки. У зв’язку з нестабільністю економічного розвитку виникає ситуація, коли здійснення тих чи інших заходів у сфері використання трудових ресурсів викликає побічні негативні ефекти. Розвиток процесів, які зв’язані з нерегламентованими відносинами у сфері зайнятості населення, є результатом перерозподілу робочої сили внаслідок реальних структурних змін у національній економіці.
Існуючі форми й методи державного регулювання зайнятості трудових ресурсів не повною мірою враховують кон’юнктуру ринку праці, господарську спеціалізацію регіонів із відповідною орієнтацією працездатних громадян на нові для України форми зайнятості (малий бізнес, підприємницька діяльність тощо), ринковий характер формування зайнятості трудових ресурсів та ін. Тому необхідно удосконалювати механізм регулювання використання трудових ресурсів в Україні для локалізації негативних явищ, які реально створюють загрозу економічній безпеці України і активно впливають на стан зайнятості населення.
Проблеми соціально-економічного регулювання економіки досліджували такі зарубіжні вчені, як Р. Барр, Дж. Кейнс, Д. Рікардо, А. Сміт, Ф. Хайєк, А. Філіпс, М. Фрідмен та ін. Однак цей досвід неможливо безпосередньо перенести у вітчизняну практику через особливості розвитку економіки України. Вагомий внесок у вирішення проблем, пов’язаних з використанням трудових ресурсів, зробили вітчизняні вчені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Комплексна оцінка та механізм регулювання зайнятості населення у контексті соціально-економічного розвитку регіону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок