Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,24 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зорін Геннадій Григорович
УДК 338.431
ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА
СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | доктор економічних наук, професор Макаренко Петро Миколайович, Дніпропетровський державний аграрний університет, проректор з наукової роботи.
доктор економічних наук, професор
Зіновьєв Фелікс Володимирович
Кримський економічний інститут Київського національного економічного університету, завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Вініченко Ігор Іванович
Дніпропетровський державний аграрний університет,
доцент кафедри економічної теорії та економіки сільського господарства.
Миколаївський державний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра організації виробництва та агробізнесу,
м. Миколаїв.
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 у Дніпропетровському державному аграрному університеті за адресою : 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий “ 24 ”січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Миронова Р.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток ринкових форм господарювання в аграрному секторі економіки на базі приватної власності на землю і майно потребують здійснення системи організаційно-економічних та техніко-технологічних заходів спрямованих на удосконалення та підвищення ефективності структури їх виробництва.
На відміну від умов планово-централізованої системи управління, коли застосовувалась здебільшого багатогалузева структуризація виробництва, ринкові засади купівлі-продажу створюють передумови більш чіткої його диференціації і спеціалізації, що забезпечить конкурентоспроможність сільськогосподарських підприємств, їх стабільну збутову нішу на ринку, фінансову стійкість і рентабельність функціонування за видами вибраної сільськогосподарської діяльності. При цьому аграрні підприємства повинні враховувати особливості щодо технологічних вимог виробництва, його сезонність, матеріально-технічне і технологічне забезпечення та інші зовнішні і внутрішні фактори, що впливають на їх розвиток.
Тому необхідність теоретичного, методичного та практичного обґрунтування змін в структурі виробництва, за головним критерієм – ефективність, створюють сприятливе економіко–правове середовище для підприємництва, самозабезпечують найвищу мотивацію до продуктивного і рентабельного господарювання на землі.
З’ясуванню проблем розвитку виробничої структури, спеціалізації, диференціації, оптимізації галузевої структури виробництва сільськогосподарських підприємств присвячені наукові праці багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених, серед яких: Андреєва Н.М., Андрійчук В.Г., Амбросов В.Я., Баккет М., Борисова В.А., Брославець М.Є., Гайдуцький П.У., Голойда О., Демьяненко С.І., Заметін І.І., Кириленко І.Г., Кравченко Р.Г., Кузняк Б., Корецький М.Х., Кондратьєв М.Д., Макаренко П.М., Мілосердов В.В., Мармуль Л.О., Мельник Л.Ю., Негру-Воде О.С., Перцев П.П., Онищенко О.М., Саблук П.Т., Чаянов О.В. та інші.
Однак труднощі підвищення ефективності господарювання різних за формами підприємств аграрного сектору свідчать, що в теоретичному і практичному плані залишаються до кінця не вирішеними проблеми раціонального складу галузей і оцінки економічного розвитку різних суб’єктів виробничої діяльності і особливо фермерських господарств, обґрунтування напрямів спеціалізації та критеріїв сполучення галузей підприємств в умовах постійних змін кон'юнктури ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок