Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЯ І РОЗВИТОК ПРИНЦИПІВ ПРАВА УКРАЇНИ (МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ)

КОНСТИТУЦІЯ І РОЗВИТОК ПРИНЦИПІВ ПРАВА УКРАЇНИ (МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ)

Назва:
КОНСТИТУЦІЯ І РОЗВИТОК ПРИНЦИПІВ ПРАВА УКРАЇНИ (МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,11 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОЛОДІЙ АНАТОЛІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 340.11
УДК 342
КОНСТИТУЦІЯ І РОЗВИТОК ПРИНЦИПІВ ПРАВА УКРАЇНИ
(МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ)
Спеціальність 12.00.01- теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень;
12.00.02-конституційне право.
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії держави і права Національної академії внутрішніх справ України
Науковий консультант доктор юридичних наук, професор Копєйчиков В.В., Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії держави і права
Офіційні опоненти:
Доктор юридичних наук, професор, академік АПрН України Бабкін В.Д., провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Сіренко В.Ф., народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України.
Доктор юридичних наук, професор Назаренко Є.В., головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України.
Провідна установа Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого
Захист відбудеться " 16" квітня 1999 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 26.001.04
по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252017, м.Київ, Володимирська, 64).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка (252017 м. Київ, Володимирська, 64).
Автореферат розісланий " 9 " березня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат юридичних наук, доцент С.В. Бобровник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми пояснюється тим, що побудувати громадянське суспільство і відповідну йому демократичну, соціальну, правову державу, що передбачено Конституцією України, можна, тільки здійснивши комплексне, системне реформування всіх сфер суспільного життя. Складовою частиною такої реформи має стати правова реформа, яка повинна охопити більшість існуючих правових явищ.
Зрозуміло, що міри і заходи у межах правової реформи слід починати з удосконалення основоположних джерел, керівних ідей усього права, тобто з принципів права. Саме це дасть змогу послідовно, комплексно і системно здійснювати правову реформу, а відповідно і аналогічно цьому вдосконалити право в Україні загалом. Адже принципи права - це явища, які пов'язують право не тільки з політикою, економікою, духовним життям суспільства, це - категорії, що забезпечують єдність різних власне правових процесів, форм, теорій, ідей і концепцій, понятійно-категоріальних рядів.
Актуальність дослідження принципів права зумовлена також тим, що право вже не обмежується тільки позитивістсько-нормативістським його сприйняттям і тлумаченням. Праворозуміння в нашій країні все помітніше переходить на позиції інтегративної школи, рецептуючи надбання "класичного" і "відродженого" природного права, соціологічної юриспруденції.
Значний внесок у дослідження принципів права в Україні зробили такі вчені, як В.Б.Авер'янов, В.Д.Бабкін, Н.П.Воронов, О.Ф.Гранін, В.М.Горшеньов, В.Н.Денисов, Є.В.Додін, А.Я.Дубінський, М.І.Козюбра, В.В.Копєйчиков, М.Й.Коржанський, С.Л.Лисенков, Н.М.Мироненко, Г.О.Мурашин, О.Г.Мурашин, Є.В.Назаренко, М.Ф.Орзіх, П.М.Рабінович, В.Ф.Сіренко, О.В.Сурилов, О.Ф.Фрицький, В.В.Цветков, М.В.Цвік, Ю.С.Шемшученко, Л.П.Юзьков та інші.
Проте принципи права довгий час не розглядалися, як головні, сутнісні його категорії. Адже у нормативному уявленні право здебільшого ототожнюється з законами або юридичними нормами. Насправді ж право - це складне і неодноманітне явище, що створює юридичну надбудову суспільства. Воно пронизане певними загальними ідеями, що його цементують при досягненні цілей і пов'язують із соціальним (політичним, економічним, духовним) життям. Ці найбільш загальні ідеї у праві визначаються принципами права. Без їх досконалого розуміння не можна загалом зрозуміти правової системи тієї чи іншої країни або окремих її елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЯ І РОЗВИТОК ПРИНЦИПІВ ПРАВА УКРАЇНИ (МЕТОДОЛОГІЧНІ ПИТАННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок