Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ: західна теорія і практика

ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ: західна теорія і практика

Назва:
ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ: західна теорія і практика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,70 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Вадима Гетьмана
ТУЧАК Тетяна Володимирівна
УДК 336.226.221
ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ:
західна теорія і практика
Спеціальність 08.00.08 – Гроші, фінанси і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фінансів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.
Науковий керівник:
Офіційні опоненти: |
доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Федосов Віктор Михайлович,
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри фінансів
доктор економічних наук, професор,
заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Будівельна палата України,
виконавчий секретар
кандидат економічних наук, доцент
Демиденко Людмила Миколаївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу
та кредиту
Захист відбудеться “--24 ” вересня 2007 р. о 12 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за адресою: м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 203.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за адресою: 03113 м. Київ, вул. Дегтярівська 49г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “ 21” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Науковий інтерес до оподаткування спадщини на Заході обумовлений декількома факторами. По-перше, даний податок стосується розпорядження нажитими майном і цінностями, – обставин особливо важливих в умовах великої концентрації особистого багатства у населення західних країн. По-друге, даний податок демонструє винятково гостру суперечність між ідеалами економічної ефективності й соціальної справедливості в оподаткуванні, породжує проблему нерівності стартових можливостей у житті, що має принципове значення. По-третє, податок на спадщину – один із не багатьох податків, який торкається матеріальних інтересів спадкоємців відразу в декількох поколіннях, їх фінансових відносин з державою.
В кінці XX – на початку XXI ст. податок на спадщину – один із найдавніших у національних податкових системах країн європейської цивілізації – переживає суперечливий період свого існування. Податки на спадщину існують у більшості країн світу, у тому числі у Європейському Союзі, але в той же час у деяких країнах податок на спадщину скасований, або його доцільність поставлена під сумнів. З соціально-економічних та етичних міркувань податок і критикують, і підтримують. Тим часом згідно ст. 13 Закону України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 р. з 1 січня 2005 р. в Україні запроваджено оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових і немайнових прав. Подібні суперечності та розбіжності обумовлюють особливу актуальність дослідження даної теми.
Протягом останніх десятиліть увага до оподаткування спадщини з боку вітчизняних учених була незначною. Провідні автори української фінансової літератури з податкової тематики, за не багатьма винятками Суторміна В.М., Федосов В.М., Андрущенко В.Л. Держава – податки – бізнес. – К.: Либідь, 1992. – С. 221–236. , не відводили уваги податку на спадщину. За увесь післявоєнний період монографії на дану тему відсутні зовсім, що контрастує з ситуацією кінця XIX – початку XX ст., коли вийшли праці Д.М. Львова “Налог с наследства”(1893 р.) і П.П. Гензеля “Налог с наследства в Англии” (1907 р.). Питань оподаткування спадщини торкалися у своїх працях відомі українські учені: С.І. Іловайський, П.Л. Кованько, І.І. Патлаєвський, та росіяни Й.М. Кулішер, І.Х. Озеров, Л.В. Ходський, І.І. Янжул, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПОДАТКУВАННЯ СПАДЩИНИ: західна теорія і практика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок