Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в “критичній” зоні у дітей (клініко – експериментальне дослідження)

Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в “критичній” зоні у дітей (клініко – експериментальне дослідження)

Назва:
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в “критичній” зоні у дітей (клініко – експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,13 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК україни
інститут травматології та ортопедії АМН України
Фурманов Олександр Юрійович
УДК 616.74-018.38-089.84
Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в “критичній” зоні у дітей
(клініко – експериментальне дослідження)
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті травматології та ортопедії Академії медичних наук України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор,
лауреат Державної премії України
Дольницький Олег Володимирович,
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
професор кафедри хірургії дитячого віку
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Бурьянов Олександр Анатолійович
Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця МОЗ України,
завідувач кафедри ортопедії та
травматології
доктор медичних наук, професор
Данилов Олександр Андрійович,
Київська медична академія
післядипломної освіти ім. П.Л Шупика
МОЗ України, завідувач кафедри дитячої
хїірургії
Провідна установа: Науково-дослідний інститут травматології
та ортопедії Донецького державного
медичного університету ім. М.Горького
МОЗ України
Захист відбудеться 23.09.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.606.01 при інституті травматології та ортопедії АМН України за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 27
З дисертацією можна ознайомитись у бібіліотеці Інституту травматології та ортопедії АМН України за адресою: м. Київ, вул. Воровського, 27
Автореферат розісланий 20.08.2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук С.С.Страфун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лікування дітей з ушкодженнями сухожиль згиначів пальців кисті являється складною проблемою дитячої травматології [Розовская Т.П. и соавт.,1981; Ablove R.H. et al., 1998]. До 60% відкритих ушкоджень пальців кисті у дітей локалізується в “критичній зоні” [Grobellar et al.,1994], при цьому одночасно травмуються сухожилля згиначів, пальцеві нерви та судини [Карчемський В.І. та співавт, 1995; Joseph K.N. at al.,1981], що погрожує порушенням функції кисті. Травма сухожиль в “критичній” зоні дає найбільшу кількість незадовільних результатів [Данилов А.А.,1992; Розовская Т.П. и соавт.,1981].
При лікуванні цих ушкоджень у дітей діагностичні і тактичні помилки складають 37 % і 77 % відповідно [Бландинский В.Ф., 1984]. Тому, для запобігання діагностичних помилок обов’язковим вважається проведення хірургічної ревізії рани пальця, якщо вона розташована в проекції сухожиль згиначів [Herndon J.H.,1991]. Анатомічні розміри сухожиль у дітей значно менші, тому виникають труднощі при накладанні сухожильного шва в зменшеному просторі операційної рани і на меншому відрізку сухожиль.
Не завжди можуть бути враховані й психологічні вікові особливості постраждалих. У 30-35% травмованих дітей проявляються особливості їхньої поведінки і неврологічного статусу - вони відрізняються знижченим самоконтролем, що навіть в умовах іммобілізації призводить до заборонених рухів пальців і розриву сухожильного шва [Peck et al., 1998]. З цього випливають особливі вимоги до сухожильного шва у дітей: підвищена міцність його до розриву і стійкість до прорізування в сухожильній тканині [Фурманов А.Ю., 2000; Diao E., 1996]. Отже, технічний напрямок, а саме розробку надійних видів сухожильних швів потрібно вважати одним із важливих напрямків хірургії кисті дитини [Алмаз Л.М. и соавт., 1988].
Ушкодження сухожиль згиначів пальців у “критичній зоні” у дітей часто сполучається з ушкодженням власних долонних судинно–нервових пучків. Відзначають їх прямий зв'язок з виникненням негативних результатів первинного сухожильного шва [Григорович К.А., 1991; O’Connel S.J. et al.,1994], але відповідних висновків з цього ще не було зроблено. Невивченим залишається й вплив порушення кровообігу пальця на відновлення його інервації при поєднаних ушкодженнях сухожиль, власних долонних пальцевих артерій та нервів [Дольницкий О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Первинний шов сухожиль згиначів пальців кисті в “критичній” зоні у дітей (клініко – експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок